Україна гарантувала собі першу медаль на чемпіонаті Європи-2024 з боротьби: як це сталося і коли фінал

Україна гарантувала собі першу медаль на чемпіонаті Європи-2024 з боротьби: як це сталося і коли фінал

Олександр Грушин - фіналіст Євро-2024 з боротьби
Олександр Грушин. Фото: UWW

За "золото" побореться Олександр Грушин.

Україна гарантувала собі першу нагороду на чемпіонаті Європи-2024 з боротьби. У "золотий" фінал з греко-римської боротьби відібрався Олександр Грушин (вага 63 кг).

Чемпіонат Європи-2024 розпочався з виступів представників греко-римської боротьби. У перший день континентальної першості у Бухаресті відбулися кваліфікаційні та півфінальні сутички у п'яти вагових категоріях: 55 кг, 63 кг, 77 кг, 87 кг та 130 кг.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з боротьби. Дивіться змагання наживо на Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного.

Україна була представлена у перший день змагань в усіх п'яти вагових категоріях. Зокрема у 87 кг виступав чинний олімпійський чемпіон Жан Беленюк, для якого це Євро стало першим за три роки.

Беленюк у свій "золотий" фінал пробитися не зміг — боротиметься за "бронзу" через втішні сутички. Втім, туди вдалося пройти іншому борцю, Олександрові Грушину.

Як виступив Грушин?

  • На шляху до півфіналу Грушину здолав двох суперників: в 1/8 фіналу — француза Стефана Клемана (3:1), у чвертьфіналі — шведа Вірджіла Біку (4:3).
  • У півфіналі суперником українця став представник Болгарії Едмонд Назарян — чинний чемпіон Європи та віцечемпіон світу у вазі 60 кг. У рейтингу борців у вазі 63 кг Назарян випереджав Грушина перед Євро (сьоме місце проти 11-го).
  • Втім півфінальна сутичка закінчилася перемогою Грушина з переконливим рахунком 9:5. Та першим у кар'єрі фіналом для українського борця на рівні чемпіонатів Європи.
  • Водночас Грушин гарантуватиме собі другу медаль у кар'єрі на рівні Євро. У 2022 році він став бронзовим призером змагань.
  • У фіналі Грушин зустрінеться з азербайджанцем Мурадом Маммадовим — бронзовим призером чемпіонату світу-2021. Сутичка відбудеться у вівторок, 13 лютого, у вечірню сесію (початок фіналів — о 18:00 за київським часом).

Хто такий Олександр Грушин?

  • 25-річний український борець греко-римського стилю, бронзовий призер чемпіонату Європи-2022.
  • На кадетському рівні — чемпіон світу 2015 року, на юніорському — віцечемпіон світу 2017 року, а також 2-разовий медаліст Євро ("золото" у 2018 році та "бронза" у 2016-му). Також на його рахунку "бронза" молодіжного чемпіонату світу-2018.
  • Для Грушина Євро-2023 — четверте у кар'єрі. Також він двічі змагався на дорослому чемпіонаті світу, але далі 1/8 фіналу не проходив.
На початок