Хокей: чемпіонат світу
Збірна України переграла Естонію та вийшла до фіналу олімпійської кваліфікації з хокею

Збірна України з хокею. Фото: ФХУ

Заключну стадію відбору розіграють у серпні-вересні 2024 року.

Збірна України з хокею відібралася до заключного раунду чоловічої олімпійської кваліфікації. У матчі третього туру "синьо-жовті" переграли Естонію — 5:3.

Команда Дмитра Христича стартувала у відборі з двох перемог: із "сухим" рахунком переграла Республіку Корея (4:0), а згодом у серії булітів вирвала два залікових бали у зустрічі з Польщею (3:2).

Перемога над естонцями гарантувала "синьо-жовтим" перше місце за підсумками третьої відбіркової стадії, необхідне для виходу до фінального раунду.

Як пройшов матч?

• Україна забезпечила собі переможний відрив у стартовому періоді. До 18-ї хвилини команда Христича повела із різницею у три шайби: Пилип Пангелов-Юлдашев та Віталій Лялька відзначилися за рівних складів, а Вадим Мазур реалізував більшість.
  • Дві свої шайби Естонія закинула в другому періоді. Результативні кидки суперника розділив гол Євгена Фадєєва, що зберіг для "синьо-жовтих" перевагу в дві шайби.
  • Фінальна сирена зафіксувала перемогу України з рахунком 5:3. За останні 20 хвилин зустрічі команди обмінялися двома голами, зокрема з результативної передачі Ляльки вперше в нинішньому відборі забив Олександр Пересунько.

Кваліфікація Олімпіади-2026. Третій раунд

Україна — Естонія — 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Українці фінішують першими незалежно від результату заключного матчу в групі між Польщею та Республікою Корея, що стартує о 21:15 за київським часом. Естонія завершила груповий раунд із трьома поразками, загальний рахунок — 5:13.

Група J. Турнірна таблиця

1. Україна — 8 очок (3 матчі), 12:5 (різниця шайб)
  2. Польща — 4 (2), 6:3
  3. Республіка Корея — 3 (2), 4:6
  4. Естонія — 0 (3), 5:13

У серпні-вересні 2024 року українці братимуть участь у фінальному раунді відбору. Команда Христича потрапила до однієї групи зі Словаччиною, БілоруссюЗбірні Білорусі та Росії залишаються поза змаганнями Міжнародної федерації хокею від початку повномасштабного вторгнення до України. та Казахстаном і має посідати перше місце для кваліфікації на Олімпіаду-2026.