Україна посіла сьоме місце в змішаній естафеті чемпіонату світу-2024 з біатлону

Лідери збірної України з біатлону Артем Прима та Дмитро Підручний в естафеті.
Артем Прима та Дмитро Підручний. Фото: Getty Images

Вперше з 2019 року змінилися чемпіони світу в класичному міксті.

У чеському Новому Месті офіційно стартував чемпіонат світу з біатлону. Першою гонкою в розкладі змагань стала класична змішана естафета.

Україна виставила на гонку четвірку з Артема Прими, Дмитра Підручного, Юлії Джими та Ірини Петренко — вперше "синьо-жовті" змагалися в такому складі в нинішньому сезоні та в історії виступів на чемпіонатах світу.

Ірина Петренко проводила свій дебютний класичний мікст на рівні чемпіонатів світу — українці випала роль фінішерки у збірній. Натомість незмінне місце у складі зберіг Дмитро Підручний, що брав участь у всіх змішаних естафетах ЧС із 2015 року.

Як пройшла гонка?

• Артем Прима випав за межі топ-15 після першого вогневого рубежу — зі стрільбища він виходив 17-м, використавши два запасних патрони.
  • Ще дві хиби Прима мав на "стійці", проте відстрілявся майже на чотири секунди швидше і повертався на дистанцію дев'ятим. Дев'ятий час Україна зберегла й на першій передачі естафети, коли свій етап розпочинав Дмитро Підручний.
  • За роботою ходом Прима став шостим на своєму відрізку естафети — для України цей показник став найкращим у гонці. Лідеру, французу Еріку Перро Артем поступився 26.3 секунди.
  • У топ-5 "синьо-жовті" піднялися після першої стрільби Підручного. Українець відпрацював на "лежці" з п'яти патронів і виходив п'ятим — менше секунди йому програвали біатлоністи Австрії, Швеції та Бельгії.
  • Єдиної хиби лідер збірної України припустився на "стійці", що коштувало Підручному двох позицій. Юлію Джиму капітан чоловічої команди виводив на дистанцію восьмою.
  • Один запасний патрон Джима використала на "лежці", втративши одну позицію. Юлія повернулася до топ-8, обійшовши перед другим вогневим рубежем представницю США.
  • З шести патронів лідерка збірної України відпрацювала й на стрільбі стоячи. Джима зберегла восьму сходинку та збільшила відрив від найближчої переслідувачки майже на три секунди.
  • Джима вийшла на сьоме місце, обігнавши ходом американку Дідру Ірвін, і зберегла позицію на заключній передачі естафети. На своєму етапі Юлія стала сьомою за швидкострільністю.
  • Ірина Петренко ходом вибігла на шосте місце, випередивши біатлоністку Бельгії, та з п'яти патронів відпрацювала на "лежці". На другому колі українка опустилася на сьоме місце, яке й зберегла на фініші після одного додаткового патрону на заключній стрільбі. Швидкострільність Петренко стала четвертою серед усіх учасниць етапу.
  • Вперше з 2019 року в біатлоні змінилися чемпіони світу в змішаній естафеті: після чотирьох поспіль золотих нагород Норвегії змагання в Новому Месті, попри коло штрафу, виграла французька четвірка Еріка Перро, Кантена Фійона-Майє, Жюстін Бреза-Буше та Жюльї Сімон.

Що відомо?

• Україна повторила свій п'ятий найкращий результат у змішаній естафеті чемпіонатів світу. Сьоме місце "синьо-жовті" також посідали у 2019 році, а рекордом збірної залишаються дві четверті позиції 2016 та 2021 років.
  • Франція виграла класичний мікст чемпіонату світу вперше з 2016 року. Кантен Фійон-Майє проходив до складу тієї команди з Анаїс Бескон, Марі Дорен-Абер і Мартеном Фуркадом.
  • ЧС-2024 у Новому Месті продовжиться в п'ятницю, 9 лютого. У цей день особисті змагання чемпіонату стартують із жіночого спринту.

ЧС-2024 з біатлону: розклад змагань

• П'ятниця, 9 лютого. 18:20. Спринт — жінки
  • Субота, 10 лютого. 18:05. Спринт — чоловіки
  • Неділя, 11 лютого. 15:30. Переслідування — жінки
  • Неділя, 11 лютого. 18:05. Переслідування — чоловіки
  • Вівторок, 13 лютого. 18:10. Індивідуальна гонка — жінки
  • Середа, 14 лютого. 18:10. Індивідуальна гонка — чоловіки
  • Четвер, 15 лютого. 19:00. Одиночна змішана естафета