Франція у драматичному фіналі виграла чемпіонат Європи-2024 з гандболу

Збірна Франції з гандболу святкує перемогу на Євро-2024.
Збірна Франції з гандболу. Фото: Martin Meissner/AP Photos

Команда вчетверте в історії виграла турнір.

Чоловіча збірна Франції виграла чемпіонат Європи-2024 з гандболу. У фіналі турніру команда здолала чинних чемпіонів світу – Данію.

Данія дійшла до фіналу з однією поразкою – на груповому етапі поступилася Словенії (25:28). Натомість Франція не програла перед матчем за титул жодної зустрічі – шість перемог та одна нічия, а у півфіналі французи обіграли в овертаймі Швецію.

Попередня зустріч Франції та Данії відбулася у січні 2023 року. Тоді данські гандболісти обіграли суперника з рахунком 34:29 та втретє поспіль здобули титул чемпіонів світу.

Як минув фінал Євро-2024 з гандболу?

• У фіналі Євро у німецькому Кельні перший тайм пройшов у рівній боротьбі: жодна з команд не мала переваги у понад два голи. Зрештою стартова половина зустрічі завершилась нічиєю з рахунком 14:14.
  • У другому таймі данські гандболісти вийшли вперед і утримували перевагу у два м'ячі, але наприкінці половини Франція відіграла відставання. Фінальний рахунок основного часу зафіксував нічию 27:27.
  • В овертаймі Данія мала перевагу в один гол, однак за рахунку 29:29 Франція вийшла вперед й зберегла відрив до завершення. У підсумку французькі гандболісти перемогли 33:31.

Чемпіонат Євро-2024 з гандболу – фінал

Франція – Данія – 33:31 ОТ (27:27)

Що означає перемога Франції?

• Збірна Франції з гандболу вчетверте в історії виграла чемпіонат Європи. Попередні титули команда здобула у 2006, 2010 та 2014 роках.
  • Усього у Франції тепер шість медалей на рівні чемпіонату Європи: чотири "золота" та дві "бронзи". За кількістю нагород французька збірна йде другою. Найтитулованішою командою залишається Швеція, у якої п'ять чемпіонств, а також по одному "сріблу" й "бронзі".
  • Найкращим гравцем турніру став француз Недім Ремілі.