Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Україна фінішувала восьмою в одиночній змішаній естафеті на чемпіонаті Європи з біатлону

Україна фінішувала восьмою в одиночній змішаній естафеті на чемпіонаті Європи з біатлону

Анна Кривонос під час біатлонної гонки
Анна Кривонос. Фото: Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images

Як пройшла остання гонка Євро-2024.

В словацькому Брезно-Осрблі завершився чемпіонат Європи з біатлону 2024 року. Програму змагань закрила одиночна змішана естафета.

До складу збірної України на сингл-мікст потрапили Антон Дудченко та Олена Городна. Однак перед стартом гонки Городну замінила Анна Кривонос — причина цього рішення поки невідома.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Дудченко і Кривонос отримали сьомий стартовий номер. Гонку розпочали чоловіки, фінішний етап проводили жінки.

Як минув одиночний мікст

 • На першому вогневому рубежі Дудченко використав два додаткові патрони та опустився на 15-те місце. На "лежці" українець відпрацював чисто, передавши естафету 12-м.
 • На передачі естафети Дудченко зачепив лижею Анну Кривонос, після чого українка впала. Однак зуміла швидко підвестись — на загальну позицію України цей епізод не вплинув.
 • На вогневих рубежах Кривонос використала три додаткові патрони, при цьому показавши четвертий результат етапу за швидкострільністю. Естафету Анна передала на десятому місці з відставанням у 53 секунди від лідерки.
 • Дудченко не зробив жодного промаху на другій "лежці", піднявшись на дев'яте місце. Однак у стрільбі стоячи закрив мішені з шести патронів, втративши одну сходинку перед передачею естафети.
 • На фінішному етапі Кривонос чисто відпрацювала на останній "лежці" та повернулась у гонку на сьомому місці, відстаючи від шостої позиції лише на сім секунд.
 • На заключній стрільбі стоячи Кривонос використала один додатковий патрон і піднялась на шосте місце. Одна на фініші Анна втратила дві позиції: Україна посіла восьму сходинку в одиночному міксті.
 • Перемогу в естафеті у щільній боротьбі зі збірною Норвегії здобула Швеція. На фінальній стрільбі Емілі Калькенберг заробила коло штрафу і втратила першу сходинку. Чемпіонами Європи стали Антон Іварссон і Сара Андерссон.

Чемпіонат Європи з біатлону. Одиночна змішана естафета

 1. Швеція (0+6) 41:50.1
 2. Норвегія (1+14) +13.9
 3. Австрія (0+9) +43.9
 4. Молдова (0+6) +45.4
 5. Італія (0+10) +51.6
 6. Швейцарія (1+10) +1:20.1
 7. Німеччина (1+9) +1:27.0
 8. Україна (0+7) +1:27.9

Збірна України завершила чемпіонат Європи 2024 року з однією медаллю: "бронзою" Христини Дмитренко у спринті. Наступний турнір біатлонного сезону — чемпіонат світу, він пройде 7-18 лютого у чеському Нове-Мєсто.

На початок