"Ми б втратили квоту". Лідер України зі скелетону провів старт з "пекельним болем" і тепер ризикує пропустити Євро

"Ми б втратили квоту". Лідер України зі скелетону провів старт з "пекельним болем" і тепер ризикує пропустити Євро

Ексклюзивно
"Ми б втратили квоту". Лідер України зі скелетону провів старт з "пекельним болем" і тепер ризикує пропустити Євро
Владислав Гераскевич. IBSF/Viesturs Lācis

Зміна правил змусила Владислава стартувати попри пошкодження.

Перший за два роки фініш поза топ-20 найкращих на етапі Кубка світу зі скелетону. Так для 25-річного Владислава Гераскевича завершився старт в норвезькому Ліллегаммері – 22-ге місце.

Ще під час трансляції змагань було помітно, що Владислав тримається за спину. А після гонки тренер збірної Михайло Гераскевич написав на своїй сторінці у Facebook, що скелетоніст змагався з "пекельним болем".

У ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Михайло Гераскевич детальніше пояснив, що саме сталося з Владиславом і як зміна правила змусила скелетоніста виходити на старт, незважаючи на пошкодження спини.

Старт Гераскевича "врятував" квоту для України на чемпіонат світу

Перед початком сезону 2023/24 Міжнародна федерація бобслею та скелетону внесла зміни у пункт 4.2.1 регламенту щодо участі спортсменів у чемпіонаті світу. У ньому передбачено, що країни для збереження повної кількості квот на світову першість, мають використати:

  • щонайменше 50% квот у гонках Кубка світу (для країн з однією квотою);
  • щонайменше 75% квот у гонках Кубка світу (для країн з двома та більше квотами).

У сезоні 2023/24 Україна вперше в історії має квоту у два скелетоністи на етапах Кубка світу. Однак використала її повною мірою лише на одному зі стартів: у грудні в Інсбруку, де крім Владислава Гераскевича, виступив також Ярослав Лавренюк. Це означало, що у разі повного пропуску етапу у Ліллегаммері Україна ризикувала втратити другу квоту для участі у чемпіонаті світу.

Виставити на старт у Ліллегаммері збірна України могла лише Гераскевича: Ярослав Лавренюк перебував у корейському Канвоні, де здобув для команди історичну срібну медаль на Зимовій Юнацькій Олімпіаді. Тож, попри "пекельний біль" у спині, на старт вийшов саме Гераскевич.

"У нас другу квоту [на Кубок світу] виборов юніор Ярослав Лавренюк, який став срібним призером Юнацьких Олімпійських ігор. Звичайно, він був зайнятий не Кубком світу, а Юнацькими Олімпійськими іграми та чемпіонатом світу серед юніорів. І тому він пропустив три етапи Кубка світу. У разі, якби Владислав не вийшов на гонку, ми б втратили квоти на чемпіонат світу", — пояснює Михайло Гераскевич.

"Тому Владислав з цим пекельним болем у спині вийшов на старт, мужньо витримав обидва заїзди та фінішував, звичайно, не на тому місці, на якому й очікували. Адже ми провели плідний збір, досягли певних швидкостей та розраховували на зовсім інший результат".

За словами тренера збірної України, біль у спині скелетоніст відчув за п'ять днів перед стартом у Ліллегаммері. І тепер участь у Норвегії може коштувати Гераскевичу виступу на чемпіонаті Європи у Сігулді, хоча за умов пропуску норвезького етапу, двох-чотирьох днів йому б вистачило для відновлення.

"П'ять днів тому Владислав відчув дуже сильний біль, і з кожним днем він почав посилюватися. Ми зв'язалися з нашими лікарями з України, вони дали нам рекомендації. Ми виконували ці процедури, біль пішов на спад. Нам потрібно було ще буквально два-три, чотири дні відпочити, зробити ці процедури, і напевно, ми позбавилися б цієї проблеми".

Однак навіть у разі відсутності Гераскевича Україна зможе заповнити квоту на чемпіонат Європи. Крім Ярослава Лавренюка, на цьому старті зможе й дебютувати й 14-річний Владислав Клименко, який також змагався на Зимовій Юнацькій Олімпіаді.

"Кубок світу [у Сігулді] буде одночасно чемпіонатом Європи. Тому цей старт удвічі важливий. 100% там виступатиме Ярослав Лавренюк, і якщо ми зможемо поставити на ноги Владислава [Гераскевича] — то він. Як ні, то його тезка Владислав Клименко, теж юніор, йому 14 років, він також учасник Юнацьких Олімпійських ігор".

"Так, цілком реальний сценарій [що Гераскевич не виступить на Євро], судячи з того стану спини, в якому вона наразі перебуває. Це дуже сильний біль, Владиславу навіть важко ходити. Дуже хотілося б відновити Владислава до цього чемпіонату Європи. Але другий старт у нас надзвичайно важливий — чемпіонат світу у Вінтерберзі у середині лютого. Будемо сподіватися, що не все так страшно, що зможемо поставити Влада на ноги, і він зможе гідно представляти Україну та показувати ті результати, на які він заслуговує".

До чемпіонату світу у Вінтерберзі відбудеться ще два етапи Кубка світу: крім Сігулди (2 лютого), ще один пройде в Альтенберзі 16 лютого. Відтак, у них Україна має повністю використати свою квоту у два скелетоністи, щоб не втратити її на чемпіонаті світу.

Збірна України зі скелетону: що відомо

  • До сезону 2023/24 Україна жодного разу в історії не виставляла на старт більше одного скелетоніста.
  • Владислав Гераскевич змагається на рівні Кубка світу зі скелетону з сезону 2017/18. Поточний сезон — сьомий у кар'єрі українського скелетоніста.
  • На початку сезону Гераскевич повторив найкращий фініш у кар'єрі на рівні Кубка світу — посів шосте місце на етапі у Яньцині.
  • На рахунку Гераскевича п'ять виступів на чемпіонатах світу зі скелетону. На двох останніх він посів 13-те місце, що є найкращим результатом.
На початок