Біатлон: Кубок IBU
Два українці - у топ-20 чоловічої індивідуальної гонки на Євро-2024 з біатлону: результати

Оновлено
Антон Дудченко посів 12-те місце в індивідуальній гонці на Євро-2024
Антон Дудченко. Фото: Kevin Voigt/Getty Images

Усі результати українців у першій гонці Євро-2024.

Збірна України з біатлону розпочала виступи на чемпіонаті Європи-2024. Першим стартом стала чоловіча індивідуальна гонка.

До стартлисту на індивідуальну гонку увійшли шість біатлоністів: Тарас Лесюк, Віталій Мандзин, Антон Дудченко, Артем Тищенко, Дмитро Грущак, та Артем Прима. Однак на старт вийшли лише п'ять: Прима не взяв участі в індивідуальній гонці.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

На попередньому чемпіонаті Європи збірна України здобула одну з трьох медалей саме у чоловічій індивідуальній гонці — Антон Дудченко виборов "срібло". Однак стартову гонку на Євро-2024 українські біатлоністи завершили без медалей.

Як виступили українці у чоловічій індивідуальній гонці на Євро?

• Перший вогневий рубіж чисто подолав лише Віталій Мандзин. Решта чотири біатлоністи заробили по одній штрафній хвилині, зокрема Антон Дудченко та Тарас Лесюк, які вийшли після стрільби з відставанням у 1:21 хвилини.
  • Після першої "стійки" два українці йшли у топ-30: Дудченко та Мандзин, який також отримав одну штрафну хвилину. Крім Дудченка, чистий вогневий рубіж провели й Тищенко та Грущак, а ось Лесюк здійснив ще одну хибу.
  • Перед останньою стрільбою шанси на високий результат мали Мандзин та Дудченко — йшли на проміжних десятому та 15-му місці відповідно. Решта українців вибули з боротьби за високі результати через штрафні хвилини.
  • На останній стрільбі Дудченкові вдалося випередити Мандзина — закрив усі п'ять мішеней на відміну від партнера по збірній, що заробив одну штрафну хвилину. Цей результат відкрив перед українським біатлоністом шанс фінішу у топ-10.
  • Зрештою, Дудченко став найкращим серед українських біатлоністів — 12-те місце. Віталій Мандзин потрапив у топ-20 гонки. Решта українців, Артем Тищенко, Дмитро Грущак та Тарас Лесюк, не змогли показати високих результатів.
  • Чемпіоном Європи в індивідуальній гонці став Вебйорн Соерум. На фініші він випередив співвітчизників Йогана Ботна та Мартіна Ульдаля. Загалом у топ-5 — всі представники Норвегії.