Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Лідерка збірної України з біатлону Юлія Джима пропустить чемпіонат Європи-2024

Лідерка збірної України з біатлону Юлія Джима пропустить чемпіонат Європи-2024

Ексклюзивно
Лідерка збірної України з біатлону Юлія Джима пропустить чемпіонат Європи-2024
. Юлія Джима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Це рішення біатлоністки разом з особистим тренером.

Лідерка збірної України з біатлону Юлія Джима пропустить чемпіонат Європи 2024 року. Про це в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт повідомив старший тренер жіночої команди Микола Зоц.

Джима увійшла до складу України на жіночу естафету в Рупольдингу, яка відкриє п'ятий етап Кубка світу з біатлону у середу, 10 січня. Після естафети три учасниці гонки — Ірина Петренко, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко — покинуть Рупольдинг та готуватимуться до чемпіонату Європи.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Натомість Джима продовжить виступи на п'ятому етапі Кубка світу, де візьме участь у спринті у п'ятницю, 12 січня. Після того Юлія переїде в Антгольц, де виступить також на шостому етапі Кубка світу, але на чемпіонат Європи Джима не їхатиме.

За словами Миколи Зоца, 33-річна Джима прийняла рішення пропустити чемпіонат Європи разом з особистим тренером Урошем Велепцем.

"[Джима] з особистим тренером за таким планом попросили, аби я посприяв їм у виконанні плану. Якщо [Петренко, Меркушина та Дмитренко] пропускають спринт у Рупольдингу, заїжджають на висоту, то Джима не хотіла б їхати на висоту зараз, бере участь [у Рупольдингу]. Потім вона залишається там до 28-го числа, але хоче пропускати чемпіонат Європи й готуватися до чемпіонату світу. Вони з Урошем [Велепцем] так просили, я не проти. Будемо сподіватися, що все буде добре", — розповів Зоц.

Тренер жіночої команди також повідомив, що Петренко, Меркушина та Дмитренко виступлять і на чемпіонаті Європи, і на чемпіонаті світу.

Що відомо

  • Європейську першість з біатлону 24-28 січня прийматиме словацький Брезно-Осрбліє. На турнірі сумарно розіграють вісім комплектів нагород.
  • Етап в італійському Антгольці стане останнім перед чемпіонатом світу в Чехії. 12 стартів світової першості відбудуться впродовж 7-18 лютого в Новому Месті.
  • Юлія Джима є п'ятиразовою чемпіонкою Європи з біатлону: три "золота" у класичній естафеті, одне — у змішаній, одне — у спринті. На Євро-2023 лідерка збірної України завоювала "срібло" в індивідуальній гонці.
  • Джима пропустила стартовий етап Кубка світу 2023/24 в Естерсунді через хворобу. Найкращий особистий результат Юлії у цьому сезоні — 18-те місце у персьюті в Ленцергайде.
На початок