Два українці уперше в історії пройшли в основний раунд Турне чотирьох трамплінів

. Фото: Getty Images

Обидва українці фінішували у топ-30 у кваліфікації.

Два українські стрибуни з трампліна пройшли кваліфікацію на третьому етапі Турне чотирьох трамплінів, що входить у програму Кубка світу. Третій етап відбувається в австрійському Інсбруку, є передостаннім у програмі турніру.

На попередньому старті уперше за 14 років українському стрибуну вдалося пройти в основний раунд – Віталій Калініченко показав 37-й результат та кваліфікувався далі.

У Інсбруку Калініченко зміг повторити свій результат, а також до нього приєднався інший стрибун з трампліна, Євген Марусяк. Обидва українці фінішували у кваліфікації у топ-30 та із запасом пройшли до основного раунду змагань.

Це трапилося уперше в історії, щоб одразу два українці подолали кваліфікацію та відібралися до основного раунду.

Як виступили українці у кваліфікації Іннсбруку (третій етап Турне чотирьох трамплінів)

• Віталій Калініченко – 24-те місце. Він стрибнув на 120.5 метрів, набрав у сумі 102 бали.
  • Євген Марусяк – 26-те місце. Стрибнув на 119.5 метрів, набрав у сумі 99 балів.

Різниця між українцями полягала у поправці на вітер – Марусяк отримав на бал менше за умови, а також майже на два бали менше за дальність стрибка.

Загалом у кваліфікації етапу в Інсбруку змагалися 63 спортсмени, топ-50 проходили далі. Обидва українці змогли фінішувати у топ-30.

Переміг у кваліфікації словенець Анце Ланішек – він єдиний, хто полетів за 130 метрів –  виконав стрибок на 134 метри.

Що далі на етапі в Інсбруку

• В основному раунді змагань стрибуни, що подолали кваліфікацію, будуть розподілені на пари. Вони в "мінідуелях" визначать 25 спортсменів, що пройдуть далі. А ще п'ять стрибунів будуть добрані до фінального етапу як "лакі-лузери" – топ-5 серед тих, хто не виграв свою мінідуель.
  • Калініченко в основному раунді змагатиметься зі швейцарцем Грегором Дешванденом — срібним призером етапу Кубка світу в Клінгенталі на великому трампліні.
  • Марусяк стрибатиме за вихід у фінальний раунд проти австрійця Клеменса Айгнера.

Основний раунд та фінал етапу в Інсбруку відбудеться у середу, 3 січня.