Українець уперше за 14 років відібрався до основного раунду етапу Турне чотирьох трамплінів

Українець уперше за 14 років відібрався до основного раунду етапу Турне чотирьох трамплінів

Українець уперше за 14 років відібрався до основного раунду етапу Турне чотирьох трамплінів
. Віталій Калініченко. Фото: Getty Images

Як це сталося.

Україна вперше за 14 років матиме свого представника в основному раунді етапу Турне чотирьох трамплінів. Віталій Калініченко подолав кваліфікацію на другому етапі змагань, що розпочалися у німецькому Гарміш-Партенкірхені.

Турне чотирьох трамплінів — престижні щорічні змагання зі стрибків на лижах з трампліна. Змагання складаються з чотирьох етапів, які проходять в німецьких Оберстдорфі та Гарміш-Партенкірхені, а також австрійських Інсбруку та Бішофсгофені.

У сезоні-2024 Україна на Турне чотирьох трамплінів представлена двома спортсменами: Віталієм Калініченком та Євгеном Марусяком. На першому етапі в Оберстдорфі обидва українські стрибуни не пройшли кваліфікацію, проте на другому це вдалося Калініченкові.

Як Калініченко пройшов до основного раунду етапу Турне чотирьох трамплінів?

  • Участь у кваліфікації етапу в Гарміш-Партенкірхені взяли 62 стрибуни з трампліна. Для того, щоб потрапити до основного раунду змагань українцям потрібно було потрапити до топ-50, відтак випередити одразу 12 спортсменів.
  • Марусяк у своїй спробі стрибнув на 117 метрів, за що отримав 103.2 бала. Майже одразу після нього свій стрибок виконав і Калініченко — пролетів 123 метри та отримав 113 балів.
  • Результат Марусяка став непрохідним — посів 56-те місце. А ось Калініченко зміг навіть увійти до топ-40 учасників кваліфікації — 37-й результат.
  • Калініченко став першим українським стрибуном з трампліна за 14 років, який подолав кваліфікаційний раунд. Востаннє це вдавалося у 2010 році Віталієві Шумбарцю, який став 45-м на тому ж таки етапі в Гарміш-Партенкірхені.
  • Переможцем кваліфікації на етапі в Гарміш-Партенкірхені став словенець Анже Ланішек. Чемпіон світу-2023 у командних змаганнях стрибнув на 134 метри та отримав 140.5 бала, випередивши на півтора бала німця Андреса Веллінгера.

Основний раунд етапу в Гарміш-Партенкірхені відбудеться у понеділок, 1 січня, о 15:00 за київським часом. Він проходитиме у два етапи: спершу спортсмени відбиратимуться у топ-30, а потім — боротимуться за медалі.

Хто такий Віталій Калініченко?

  • 30-річний український стрибун з трампліна з Івано-Франківщини.
  • На рахунку Калініченка дев'ять виходів до основного раунду Кубка світу зі стрибків з трампліна. Найкращий результат — 37-ме місце на етапі у румунському Раснові (2021 рік) та швейцарському Енгельберзі (2021 рік).
  • У 2020 році Калініченко став переможцем етапу Кубка FIS, що пройшов у румунському Раснові. Це його єдиний подіум у кар'єрі.
  • Калініченко — учасник Олімпіади-2022 у складі збірної України (44-те місце).
На початок