"Я б ніколи так не забив". У НХЛ за день двічі закинули "лакрос-голи": як це сталося

"Я б ніколи так не забив". У НХЛ за день двічі закинули "лакрос-голи": як це сталося

"Я б ніколи так не забив". У НХЛ за день двічі закинули "лакрос-голи": як це сталося
Коннор Бедард. Фото: AP Photos

Один з голів високо відзначив легендарний Вейн Грецкі.

Передріздвяний вечір матчів у НХЛ минув з одразу двома яскравими голами. З інтервалом у дві години одразу два молодих хокеїсти — 18-річний Коннор Бедард та 22-річний Тревор Зеграс — закинули у ворота суперників "лакрос-голи".

"Лакрос-гол" — взяття воріт у хокеї, коли гравець, перебуваючи за воротами суперника, підіймає шайбу на ключку і закидує її за лінію. В основі цієї назви лежить однойменна гра лакрос, в якій гумовий м'яч переносять за допомогою кросів — сіток на довгій ручці. У Північній Америці цей гол також називають "мічиганським" — на честь хокеїста Майка Легга, який першим закинув шайбу у такому стилі за університет Мічигану у 1996 році.

У змагальний день, що відбувся в НХЛ у суботу, 23 грудня, було закинуто не один, а одразу два "лакрос-голи". Перший з них трапився у матчі "Чикаго Блекгоукс" проти "Сент-Луїс Блюз" (7:5): на третій хвилині його автором став тінейджер Коннор Бедард.

Бедард наважився закинути "мічиганський" гол після передачі від партнера. Опинившися за воротами "Блюз", 18-річний хокеїст обійшов їх зліва і одразу ж виконав кидок у верхній кут.

Через дві години після перемоги "Блекгоукс" свій матч проводив "Анахайм Дакс". На відміну від "Чикаго", "Дакс" поступилися "Сіетл Кракен" (2:3), однак за три хвилини до кінця зустрічі також закинули "лакрос-гол": його автором став 22-річний Тревор Зеграс.

Зеграс самостійно організував гольову атаку "Дакс": пройшов з правого флангу на лівий за воротами "Кракен", після чого раптово розвернувся і закинув "мічиганський" гол.

"Я не думав про це багато, якщо бути чесним. Зазвичай, коли таке роблю, у мене не багато думок. Мені досить пощастило, що я швидко це зробив і гарно поклав шайбу собі на ключку. Поталанило, що вона залетіла у ворота", — сказав Зеграс.

Окремо після матчів "мічиганські" голи Бедарда і Зеграса відзначив легендарний Вейн Грецкі. Ексхокеїст визнав: у роки його активної кар'єри йому ніколи не підкорювалися подібні взяття воріт.

"Я б не зробив те, що він [Бедард] зробив у цей вечір. Це просто не у моєму стилі. Бретт ГаллОдин з найрезультативніших хокеїстів в історії НХЛ, закинув 741 шайбу. Був партнером Грецкі по команді в "Сент-Луїс Блюз" міг це зробити. Я б ніколи не зміг виконати те, що йому вдалося. За цим було приємно спостерігати. Моя донька Емма була зі мною [на арені] і запитала, чи я колись таке робив, я ж відповів, що ніколи".
На початок