У волейболі визначилися нові чемпіонки світу серед клубних команд: хто виграв титул

. ВК "Еджзаджібаші". Фото: FIVB

Вдесяте поспіль на чемпіонаті тріумфує європейська команда.

У китайському Ханчжоу завершився розіграш клубного чемпіонату світу-2023 серед жіночих команд. Титул після перемоги на фінальному тайбрейку здобув турецький "Еджзаджибаши".

Європу на Мундіалі представляли два з шести клубів — турецькі "Еджзаджибаши" та "Вакіфбанк", пара цьогорічних фіналістів Ліги чемпіонів ЄКВ. Перемогу в травні святкували волейболістки "Вакіфбанка" — 3:1 за сетами.

Китайський "Бохай" кваліфікувався на світову першість як господар турніру. Азію також представляв в'єтнамський "Спорт Центр", Південну Америку — бразильські "Мінас" та "Прайя Клуб".

Як пройшов клубний чемпіонат світу-2023?

• Груповий раунд (дві групи з трьох команд) без поразок пройшли обидва представники Туреччини. До раунду плей-оф з других сходинок вийшли "Бохай" і "Прайя Клуб" — по одній перемозі в двох турах.
  • У півфіналах "Вакіфбанк" та "Еджзаджибаши" на двох поступилися лише одним сетом — перемоги 3:0 та 3:1 відповідно. У матчі за третє місце "Бохай" в чотирьох сетах вирвав "бронзу" в матчі з віцечемпіонками Південної Америки.
  • У повторенні фіналу європейської Ліги чемпіонів перемогу на тайбрейку здобув "Еджзаджибаши". Найсильніша команда Європи виходила вперед після стартової партії, але програла два наступних сети з однаковим рахунком 23:25 і втратила лідерство.
  • Вдруге за кар'єру MVP чемпіонату світу стала сербська діагональна нападниця Тіяна Бошкович. У всіх чотирьох матчах "Еджзаджибаши" вона ставала найрезультативнішою гравчинею команди, а у фіналі принесла чемпіонкам 27 очок.
Волейбол
Тіяна Бошкович. Фото: FIVB

Що означає результат чемпіонату світу-2023?

• "Еджзаджибаши" втретє в історії (та вперше — з 2016 року) здобув титул найсильнішого клубу в світовому волейболі.
  • Вдесяте поспіль світову першість виграв європейський клуб. Представники інших конфедерацій не здобували титул з 2012 року, коли турнір виграв бразильський "Осаско".
  • Три титули "Еджзаджибаши" — другий показник успішності в історії клубного чемпіонату світу. Очолює рейтинг "Вакіфбанк", що вигравав турнір чотири рази.

Чоловічий розіграш клубного чемпіонату світу в грудні виграла італійська "Перуджа". Найціннішим волейболістом турніру визнали українського догравальника Олега Плотницького.