Біатлон: Кубок світу
Джима – найкраща з чотирьох українок у масстарті на Кубку світу в Ленцергайде: результат гонки

. Юлія Джима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Як минула гонка за участі українок.

У швейцарському Ленцергайде триває третій етап Кубка світу з біатлону 2023/24. У неділю, 17 грудня, змагальну програму відкрив перший масстарт сезону на цьому рівні – жіноча гонка.

До масстарту відібралися чотири українки. Ірина Петренко за квотою топ-25 Кубка світу, тоді як Анастасія Меркушина, Юлія Джима та Христина Дмитренко – за результатами у Ленцергайде. Зокрема, Анастасія Меркушина здобула для України перший фініш у топ-10 в особистих гонках сезону – 10-те місце в персьюті.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Чотири українки у масстарті Кубка світу у Ленцергайде – найкращий результат України на цьому рівні. У стартлисті заключної жіночої гонки сезону в Кубку світу українки перебували за межами топ-20.

Як українки виступили у масстарті?

• На першій стрільбі лише Меркушина допустила одну хибу. Після штрафного кола Анастасія повернулася на дистанцію 23-ю. Натомість Петренко, Джима та Дмитренко без хиб пройшли перший вогневий рубіж та покращили свої стартові позиції, вийшовши після стрільби на 12-ю, 14-ю та 15-ю відповідно.
  • Другу "лежку" найкраще серед українок провели Дмитренко та Петренко, які закрили усі п'ять мішеней та вийшли на трасу 12-ю та 13-ю відповідно. Натомість Джима та Меркушина допустили по одній хибі.
  • На першій стійці жодна з українок не змогла закрити усі мішені: Петренко та Джима допустили по одній хибі, Дмитренко – дві, Меркушина – три. Після подолання штрафних кіл Петренко повернулася 16-ю, Джима – 19-ю, Дмитренко – 25-ю, а Меркушина – 29-ю.
  • На заключну стрільбу першими прийшли Джима та Петренко (18-ю та 19-ю відповідно), біатлоністки допустили по одній хибі, але вийшли на дистанцію з покращенням – 16-ю та 17-ю відповідно.
  • Найкращою серед українок стала Джима, яка фінішувала 19-ю з відставанням від лідерки у 2:07.5 хвилини. Петренко прийшла 22-ю, а Дмитренко та Меркушина фінішували у заключній п'ятірці на 25-му та 29-му місцях відповідно.

Переможницею гонки стала французька біатлоністка Жюстін Бреза-Буше. Завдяки трьом перемогам у межах третього етапу Бреза-Буше вийшла на перше місце у загальному заліку Кубка світу. Друге місце у масстарті посіла Ельвіра Еберг, яка у боротьбі за "срібло" обійшла Анну Еберг.