Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Приємний сюрприз". Дмитро Підручний встановив особистий рекорд за "підйомом" у гонках переслідування

"Приємний сюрприз". Дмитро Підручний встановив особистий рекорд за "підйомом" у гонках переслідування

Ексклюзивно
"Приємний сюрприз". Дмитро Підручний встановив особистий рекорд за "підйомом" у гонках переслідування
Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар Дмитра Підручного для Суспільне Спорт щодо свого прогресу.

Збірна України з біатлону отримала перший фініш у топ-20 в особистих гонках на Кубку світу в сезоні 2023/24. У гонці переслідування серед чоловіків на другому етапі Кубка світу у топ-20 фінішував Дмитро Підручний.

При цьому у гонці він стартував з 52-ї позиції, зміг піднятися на 33 місця і закінчив переслідування на 19-му місці. Прогрес на 33 місця від українця – найкращий у гонці серед усіх учасників.

Для Дмитра – це найкращий "підйом" у гонці переслідування в кар'єрі. До того він лише двічі відіграв понад 20 позицій. Попередній особистий рекорд Підручний за покращенням встановив вісім сезонів тому, коли піднявся на 24 місця.

Найкращі "підйоми" Підручного у переслідуванні

  1. 33 місця – з 52-го на 19-те (Гохфільцен, 2023/24)
  2. 24 місця – з 43-го на 19-те (Поклюка, 2015/16)
  3. 21 місце – з 34-го на 13-те (Естерсунд, 2020/21)

Після гонки в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Дмитро Підручний розповів про налаштування та враження від гонки переслідування. Він відзначив, що не очікував такого "підйому".

"Біглося мені класно, я розумів, що можу підтягнутися конкретно. Але те, що аж на 33 позиції – здивувався трохи. Думав, що якщо до топ-30 підтягнуся – буде добре. А 19-те місце – приємний сюрприз, що стільки позицій вдалося відіграти. Бачив суперників попереду, намагався з ними боротися – контактна гонка, є з ким бігти. Трохи по-іншому, ніж ти сам біжиш. Та й друга гонка – трохи розбігся", – зазначив Дмитро.

Щодо прогресу на 33 місця, що став рекордом для Дмитра – він не зміг одразу згадати, чи відігравав колись так багато. Припустив, що такого раніше не було: "Не пам'ятаю, щоб так багато позицій відіграв. Тим більше, з такої далечини підіймався".

На останнє коло Підручний вийшов 21-м, а на самому колі поборовся з німцем Йоганнесом Кюном та чехом Міхалом Крчмаржем, швидкими біатлоністами. Вони разом обійшли кількох суперників і на фінішній прямій боролися втрьох – Кюн фінішував 18-м, Підручний виграв фотофініш у Крчмаржа за 19-те місце.

"На фініші ми уже розбиралися між собою – з Кюном та Крчмаржем. У такій щільній боротьбі можна було як вище, так і нижче опинитися. На максимум кожен працював. Добре, що так посередині у мене вийшло", – розповів Дмитро про фінішну боротьбу.

Інший аспект, який дозволив українцеві покращити свої позиції – стрільба. У спринті Підручний зробив чотири промахи (по два на обох стрільбах), а в переслідуванні – лише два промахи (по одному на двох стрільбах стоячи).

"Стрільба нормально. Те, що було у спринті, – буває. У переслідуванні трохи по-іншому стріляв, налаштувався більше на стрільбу, вніс деякі невеликі корективи в гвинтівці. Можливо, у спринті їх не вистачало", – резюмував Підручний.

Фініш Підручного на 19-му місці не лише став найкращим для України у сезоні 2023/24, але й одразу підняв Дмитра на найвище місце серед українців у загальному заліку Кубка світу – він закінчив другий етап на 40-му місці з 22-ма очками в активі.

На початок