Два українські дуети виступили у фіналі юніорського Гран-прі з фігурного катання: результати

Марія Пінчук та Микита Погорєлов. Фото: UFSF

Які місця посіли пари Пінчук/Погорєлов і Сєрова/Хобта.

Українські фігуристи завершили виступи у фіналі юніорського Гран-прі в Пекіні. Дует Марії Пінчук і Микити Погорєлова представив Україну у танцях на льоду, а Віолетта Сєрова та Іван Хобта виступили у змаганнях спортивних пар.

Фінал юніорського Гран-прі, що триває у Пекіні, закриває серію змагань, яка розпочалась у серпні 2023 року. Українські фігуристи протягом семи етапів, що передували фіналу, завоювали п'ять медалей: два "золота" і три "срібла".

Зокрема, перемога Пінчук і Погорєлова на етапі в Стамбулі стала для України першою за вісім років на рівні юніорського Гран-прі. Дует Ірина Підгайна/Артем Коваль повторив цей результат у Будапешті.

За підсумками семи етапів Пінчук та Погорєлов пробились у фінал Гран-прі у танцях на льоду, а Сєрова і Хобта — у змаганнях спортивних пар.

Як українці виступили у фіналі юніорського Гран-прі

• За ритм-танець Марія Пінчук і Микита Погорєлов набрали 60.20 бала, посівши п'яте місце. На оцінці позначилися помарки під час виконання елементів, передусім, твізлів та діагональної доріжки кроків. Водночас українці продемонстрували чудову підтримку з обертанням, яку судді оцінили четвертим рівнем.
  • У довільному танці Пінчук і Погорєлов отримали четверті рівні за комбіновану підтримку, твізли, обертання, але решту елементів судді оцінили невисокими рівнями.
  • Оцінка українців за довільний склала 87.03 бала. Підсумковий результат — 147.23 бала — залишив Пінчук і Погорєлова на п’ятому місці з шести. Переможцем фіналу у танцях на льоду став американський дует Ліа Несет/Артем Маркелов – 177.09 бала.
  • Натомість Віолетта Сєрова та Іван Хобта, які в Пекіні стали єдиною юніорською спортивною парою, що другий сезон поспіль увійшла до топової шістки, невдало розпочали фінал. За коротку програму український дует отримав лише 47.52 бала, посівши останнє, шосте місце. Причиною такого результату пресслужба Української федерації фігурного катання назвала травму Сєрової.
  • У довільній програмі Сєрова і Хобта виступили з "полегшеним" варіантом композиції Bird Set Free, виконавши всі елементи чисто. Вони отримали за свій прокат 92.65 бала — п'ятий результат у довільній.
  • Підсумкова оцінка Сєрової та Хобти склала 140.17 бала — шосте місце. Перемогу здобули Анастасія Метьолкіна та Лука Берулава з Грузії (202.11 бала).

Усі медалі України на етапах юніорського Гран-прі 2023/24

• "Золото": Марія Пінчук/Микита Погорєлов (Гран-прі Туреччини), Ірина Підгайна/Артем Коваль (Гран-прі Угорщини)
  • "Срібло": Марія Пінчук/Микита Погорєлов (Гран-прі Польщі), Віолетта Сєрова/Іван Хобта (Гран-прі Угорщини), Віолетта Сєрова/Іван Хобта (Гран-прі Польщі)

• Марія Пінчук та Микита Погорєлов — триразові призери юніорського Гран-прі ("золото", "срібло", "бронза"), а також учасники двох чемпіонатів світу серед юніорів (17-те місце у 2022-му та 12-те у 2023-му).
  • Віолетта Сєрова та Іван Хобта — бронзові призери юніорського чемпіонату світу 2023 року (перша за 23 роки медаль у парах для України), а також учасники чемпіонату Європи-2023 (9-те місце, що стало найкращим результатом для України за 13 років).
  • У сезоні 2022/23 Сєрова та Хобта завоювали два "срібла" та посіли п'яте місце у фіналі Гран-прі, де стали першими українськими учасниками за сім років.
  • У сезоні 2023/24 на дорослому рівні Гран-прі Україну представив Іван Шмуратко. Він посів восьме місце на етапі у фінському Еспоо, повторивши особистий рекорд.