На Євро-2024 гратимуть м'ячем, який допомагатиме фіксувати гру рукою: як це буде працювати

На Євро-2024 гратимуть м'ячем, який допомагатиме фіксувати гру рукою: як це буде працювати

На Євро-2024 гратимуть м'ячем, який допомагатиме фіксувати гру рукою: як це буде працювати
М'яч Євро-2024 Fussballliebe. Фото: AP Photos

У м'яч вбудують спеціальний мікрочіп.

На чемпіонаті Європи 2024 року з футболу буде використовуватись м'яч, який допомагатиме фіксувати гру рукою. Про це пише Sky News.

Євро-2024 проходитиме у 10 містах Німеччини у період з 14 червня по 14 липня. Наразі визначився 21 учасник турніру, три останні путівки розіграють навесні 2024 року, серед претендентів на кваліфікацію — й збірна України.

Офіційним м'ячем Євро-2024 буде Fussballliebe від компанії adidas. У м'яч вбудують мікрочіп, який допоможе арбітрам визначати гру рукою.

Як працюватиме система

  • Чіповані м'ячі adidas вже використовувались на чемпіонаті світу 2022 року в Катарі. Ця технологія допомогала арбітрам VAR скорочувати час на визначення офсайдів із середніх 70 секунд до 25.
  • Як зазначає Sky News, на Євро-2024 мікрочіп не тільки буде працювати у межах системи VAR, а й ідентифікуватиме кожен окремий доторк до м’яча, скорочуючи час, витрачений на перегляди інцидентів з грою рукою та пенальті.
  • Мікрочіп діятиме разом з технологією відстеження кінцівок, яка дозволяє в режимі реального часу створювати тривимірне зображення тіла футболіста та визначати, куди саме влучив м'яч. Мікрочіп буде реєструвати до 500 рухів на секунду.

Євро-2024 з футболу: що відомо

  • Чемпіонат Європи-2024 розпочнеться 14 червня. Фінальний поєдинок відбудеться 14 липня у Берліні.
  • Для того, щоб пройти на турнір, Україна має у плей-оф кваліфікації навесні 2024 року спершу обіграти Боснію і Герцеговину, а потім — переможця протистояння Ізраїль — Ісландія.
  • У разі виходу на Євро Україна зіграє в групі з Бельгією, Румунією та Словаччиною.

На початок