Українець Котовський "бронзою" стартував у сезоні Кубка світу з лижної акробатики

Оновлено
. Дмитро Котовський. Фото: AP Photos

22-річний спортсмен став єдиним з українців, хто пройшов до фіналу на першому етапі сезону.

Україна здобула першу медаль у сезоні Кубка світу з лижної акробатики. 22-річний Дмитро Котовський став бронзовим призером на етапі у фінській Руці.

До старту Кубка світу з лижної акробатики Україна підходила після надрезультативного попереднього сезону 2022/23. У ньому українські спортсмени вибороли шість медалей на етапах Кубка світу та ще дві — на чемпіонаті світу.

Серед головних медалістів попереднього сезону був Дмитро Котовський. 22-річний лижний акробат здобув два "золота" і завдяки цьому результату до останнього етапу боровся за здобуття Кришталевого глобусу, який у підсумку програв швейцарцеві Ное Роту.

Потрапив Котовський до складу збірної України й на перший етап. І одразу ж зміг завоювати нагороду.

Як виступив Дмитро Котовський?

• Змагання у чоловічій та жіночій лижній акробатиці складалися з трьох частин: кваліфікації, фіналу (виступали топ-12) та суперфіналу (топ-6). На кожному з етапів змагань спортсмени мали по одній спробі для того, щоб показати результат.
  • У чоловічому турнірі Україна була представлена одразу шістьма лижними акробатами: крім Котовського, за вихід у фінал боролися Олександр Окіпнюк, Володимир Кушнір, Захар Максимчук, Ян Гаврюк та Максим Кузнєцов. У жіночому участь взяли Ангеліна Брикіна та 16-річна Діана Яблонська — дебютантка Кубка світу.
  • До фіналу серед усіх українців зміг відібратися лише Котовський. Проте зробив це з третім результатом — 113.72 бала, як і швейцарець Пірмін Вернер.
  • Зміг пройти Котовський і до суперфіналу змагань — отримав ще вищу оцінку за свій стрибок (116.37 бала), хоча і знову поступився двом спортсменам — Вернеру, а також американцю Крістоферу Ліллісу.
  • Продовжив прогрес за набраними очками Котовський і у заключній спробі — отримав за стрибок 117.00 бала. Однак цього стрибка не вистачило для "золота": Вернер випередив українця з результатом 119.00 бала, а китаєць Ци Гуанпу набрав 119.91 бала.

• 33. Ян Гаврюк — 47.20
"Погода була на нашому схилі хорошою відносно попередніх днів. Але під вечір ставало вітряно, — пояснив після виступу Котовський у коментарі пресслужбі федерації лижних видів спорту України. — У кваліфікації стрибав гвинт-два гвинти-гвинт, виконав добре, у фіналі — такий самий стрибок, і виконав його краще. А у суперфіналі стрибнув гвинт-три гвинти-гвинт — мій улюблений. Зробив його не настільки добре як хотілося, але попереду ще будуть тренування, де я зможу довести його до кращого рівня".

Для Котовського це п'ята медаль у кар'єрі на рівні Кубка світу з лижної акробатики в особистих турнірах. І перша саме на етапі у Руці.

Усі нагороди Дмитра Котовського у сезоні Кубка світу з лижної акробатики

• "золото": Дір Веллі (2022/23, четвертий етап), Енгадін (2022/23, п'ятий етап)
  • "срібло": Ле Реле (2022/23, третій етап)
  • "бронза": Ле Реле (2022/23, другий етап), Рука (2023/24, перший етап)

Наступний етап Кубка світу з лижної акробатики відбудеться у китайському Чанчуні 16-17 грудня. Крім особистих турнірів, у програмі етапу ще й командні змагання.

Хто такий Дмитро Котовський?

• 22-річний український лижний акробат з Рівненщини.
  • Бронзовий призер ЧС-2023 в грузинському Бакуріані. Єдину медаль здобув у змішаному командному турнірі з Анастасією Новосад та Олександром Окіпнюком.
  • Дворазовий переможець та п'ятиразовий медаліст Кубка світу з лижної акробатики. Усі особисті нагороди здобув у сезоні 2022/23.
  • Учасник Олімпійських ігор 2022 в Пекіні, де посів 15-те місце в особистих змаганнях.
  • Автор рекордного стрибка в історії України. На переможному етапі в Дір-Веллі Дмитро отримав 138.32 бала, що є шостим найкращим результатом змагань в історії серед представників усіх країн.