Біатлон: Кубок IBU
Україна посіла дев'яте місце в першій змішаній естафеті Кубка IBU з біатлону: результат

Руслан Ткаленко. Фото: biathlon.com.ua/Pavlo Zarovetskyi

Як українці провели гонку.

У фінському Контіолахті триває перший етап нового сезону Кубка IBU з біатлону. Змагальну програму неділі, 3 грудня, відкрила змішана естафета.

Дотепер у межах Кубка IBU відбулося чотири старти: індивідуальні гонки та спринти серед чоловіків та жінок. Відтак, в останній змагальний день першого етапу турніру пройшли перші командні гонки.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

До четвірки України на класичний мікст увійшли Олена Городна, Олександра Меркушина, Віталій Мандзин та Руслан Ткаленко. Першими на дистанцію виходили біатлоністки, а заключний, четвертий етап естафети, біг досвідчений Руслан Ткаленко.

Перед стартом змішаної естафети у Контіолахті тренер жіночої збірної України Микола Зоц ексклюзивно для Суспільне Спорт повідомив, що Городна потрапить до складу "синьо-жовтих" на етап Кубка світу в австрійському Гохфільцені.

Як минула змішана естафета?

• Розпочала гонку у складі українців Олена Городна. Вона закрила всі 10 мішеней, причому після "стійки" ще й була проміжною лідеркою гонки. Однак на останньому колі біатлоністка програла понад 30 секунд та передала естафету сьомою.
  • Олександра Меркушина пройшла вогневі рубежі з колому штрафу. Саме через це Україна втратила позицію і стала восьмою, збільшивши відставання до 2:22 хвилин.
  • Першим серед чоловіків у гонці стартував Віталій Мандзин, який першу стрільбу завершив з двома промахами. Після "стійки" біатлоніст займав дев'яте місце, на якому, власне, й передав естафету з відставанням від лідера у 4:47.1 хвилини.
  • Руслан Ткаленко не зміг покращити положення команди. На першій стрільбі українець допусти два промахи, а "стійку" подолав без помилок та фінішував дев'ятим, але уникнув статусу колового.
  • Переможцем класичного міксту у першому етапі Кубка IBU стала збірна Норвегії, чиї біатлоністи подолали дистанцію за 1:13:54 години. Натомість 13 команд, які стартували в гонці, зняли з дистанції у статусі колових.