"Ідеальний сценарій". Голкіпер "Піттсбурга" забив 17-й воротарський гол в історії НХЛ: як це було

Трістан Джаррі. Фото: AP Photos

Канадець Джаррі прицільним дальнім кидком вразив порожні ворота.

Воротар хокейного клубу "Піттсбург Пінгвінз" Трістан Джаррі відзначився своїм дебютним голом у Національній хокейній лізі. У переможному матчі регулярного чемпіонату канадець вразив ворота "Тампа-Бей Лайтнінг".

Після першого періоду "Тампа" вела з різницею у дві шайби, але на старті третьої 20-хвилинки попереду були вже "Пінгвінз". У спробах відіграти відставання "Лайтнінг" звільнили ворота і випустили замість голкіпера шостого "польового" хокеїста.

За 1:11 хвилини до фінальної сирени цим скористався Трістан Джаррі. Воротар гостей виконав кидок від власних воріт: шайба перелетів усіх хокеїстів "Тампи" і опинилася у воротах. Фінальний рахунок у матчі — 4:2.

"Це був ідеальний сценарій, — розповів Джаррі після матчу. — Вони прокинули шайбу до воріт — мені навіть не довелося її зупиняти. Я одразу пробив, і шайба залетіла у ворота".

"Таке [голи від воротарів у НХЛ] стається не надто часто. Дуже небагатьом це вдавалося. Тож це точно доволі круто".

Що означає гол Трістана Джаррі?

• 28-річний канадець — перший в історії воротар "Піттсбурга" з голом у матчах НХЛ.
  • Гол Джаррі — 17-й в історії НХЛ у виконанні воротаря. Він став лише 14-м воротарем з результативним кидком в історії ліги.
  • Воротар забиває гол у другому поспіль сезоні НХЛ (у сезоні 2022/23 — швед Лінус Улльмарк з "Бостона") — цього в Національній хокейній лізі не ставалося від 2013-2014 років.
Мартен Бродер, найрезультативніший воротар в історії НХЛ. Фото: AP Photos

Національна хокейна ліга: що відомо?

• Найрезультативнішим воротарем в історії НХЛ залишається канадець Мартен Бродер. У 1997-2013 роках він забив три голи у складі "Нью-Джерсі Девілз".
  • Трістан Джаррі проводить свій восьмий сезон на рівні НХЛ (усі — за "Піттсбург"). Дворазовий учасник Матчу всіх зірок чемпіонату (2020, 2022).
  • П'ятиразові володарі Кубка Стенлі "Пінгвінз" здобули свою десяту перемогу в основний час матчів сезону 2023/24. У таблиці Східної конференції команда посідає 12-те місце.