У Швеції започаткують новий "стадіонний" турнір збірних з біатлону: формат змагань

У Швеції започаткують новий "стадіонний" турнір збірних з біатлону: формат змагань

У Швеції започаткують новий "стадіонний" турнір збірних з біатлону: формат змагань
Себастьян Самуельссон і Ганна Еберг. Фото: AP Photos

Дебютні старти мають відбутися в лютому 2024-го.

У Швеції започаткують новий турнір з біатлону між національними збірними. Дебютні змагання відбудуться в лютому 2024 року в Стокгольмі, повідомляє місцевий мовник SVT.

Турнір відбудеться на стадіоні в Стокгольмі і проходитиме поза межами звичного календаря Кубка світу з біатлону. Свою участь у гонках вже підтвердили лідери збірної Швеції Себастьян Самуельссон і Ганна Еберг.

Формат змагань нагадуватиме традиційну щорічну "Різдвяну гонку" в німецькому Гельзенкірхені, де естафети між командами приймає місцевий стадіон "Фельтінс-Арена".

Як проходитиме новий біатлонний турнір у Стокгольмі?

  • Команди з двох біатлоністів бігтимуть одиночну змішану естафету.
  • Крім Швеції, організатори мають намір залучити до змагань шість інших провідних збірних з біатлону, які оголосять пізніше.
  • Біатлоністи пробігатимуть 500-метрові кола з двома зупинками на стрільбищах.
  • Серед учасників розіграють призові на рівні з тими, що пропонує Міжнародний біатлонний союз на змаганнях Кубка світу.

"Значна різниця між змаганнями на арені в Стокгольмі та звичайною трасою Кубка світу — в тому, що тут дійсно буде відчуття стадіону, якого складно досягти деінде. Гадаю, для біатлоністів це буде як киплячий котел", — розповідає дворазова олімпійська чемпіонка Еберг.

"Думаю, буде дуже круто, — додав Самуельссон, олімпійський чемпіон 2018 року в естафеті. — Привезти нас до Стокгольма, де живуть багато людей, і продемонструвати нашу підтримку. Дуже на це чекаю. Це хороший формат для цього типу змагань".

Що відомо?

  • Новий сезон Кубка світу стартує 25 листопада з першого етапу в шведському Естерсунді.
  • Зі складом на стартовий етап вже визначилися в збірних Норвегії, Франції та Німеччини. Зокрема, захист Великих кришталевих глобусів у Швеції розпочнуть норвежець Йоганнес Бьо і француженка Жюлія Сімон.
  • Відомо, що Україна вирушить на перший етап без двох лідерів збірної — Юлії Джими та Дмитра Підручного. Вони мають розпочати сезон на другому етапі в австрійському Гохфільцені 8-10 грудня.
  • Минулого сезону українська команда Юлії Джими та Антона Дудченка посіла восьме місце на "Різдвяній гонці" в Гельзенкірхені.
На початок