Лунін та Яремчук провели перше українське дербі сезону в чемпіонаті Іспанії

. Фото: AP Photos

Як минув матч за участі українських футболістів.

Воротар Андрій Лунін та форвард Роман Яремчук провели перше українське дербі у нинішньому сезоні чемпіонату Іспанії. Сталося це у матчі 13-го туру Ла Ліги між "Реалом" та "Валенсією".

Лунін повернувся до старту "вершкових" після того, як наразі основний голкіпер команди Кепа Аррісабалага отримав м'язеву травму. Через пошкодження іспанця Андрій вийшов з перших хвилин на поєдинок Ліги чемпіонів проти "Браги" та відбив пенальті.

Конкурент Луніна за місце у стартовому складі "вершкових" через проблеми зі здоров'ям повернеться не раніше завершення міжнародної паузи у листопад. Відтак, у матчі проти "Валенсії" український голкіпер "Реала" вперше за майже три місяці двічі поспіль розпочав офіційний поєдинок з перших хвилин.

Як минуло українське дербі у чемпіонаті Іспанії?

• Вперше у гру Лунін вступив на 10-й хвилині, коли відбив удар Уго Дуро зі штрафного майданчика "Реала".
  • Впродовж першого тайму по воротам Луніна "Валенсія" здійснила два точних удари, але жоден з них не став гольовим.
  • "Реал" пішов на перерву з перевагою у два м'ячі, яку мадридцям гарантували голи Дані Карвахаля та Вінісіуса Жуніора на 3-й та 42-й хвилинах відповідно.
  • На початку другого тайму "Реал" забив ще два голи: на 49-й хвилині дубль оформив Вінісіус Жуніор, а ще через хвилину відзначився Родріго.
  • За рахунку 0:4 на поле вийшов ще один українець – Роман Яремчук, який на 70-й хвилині замінив у грі Пепелу.
  • На 85-й хвилині "Реал" забив п'ятий гол у ворота "Валенсії", коли відзначився Родріго.
  • За дві хвилини до завершення основного часу Уго Дуро забив у ворота Андрія Луніна та встановив фінальний рахунок протистояння – 5:1.

Андрій Лунін у "Реалі"

• Зіграв за мадридців 21 матчів у всіх турнірах. Український воротар пропустив 21 м'яч та шість разів зіграв "на нуль".
  • Здобув з клубом титул чемпіона Іспанії, Кубок чемпіонів (обидва трофеї — 2022 року) та звання клубного чемпіона світу (2023), де був основним голкіпером.
  • Чинний контракт Луніна з "Реалом" розрахований до літа 2024 року.

Роман Яремчук у "Валенсії"

• Оренда Яремчука з бельгійського "Брюгге" до "Валенсії" розрахована до кінця сезону 2023/24.
  • З моменту переходу до валенсійців у вересні Яремчук зіграв за команду восьмий матч. Результативними діями у складі команди не відзначався.
  • Останній гол українського форварда на клубному рівні датований 17 серпня, коли у складі "Брюгге" Яремчук відзначився хеттриком у матчі проти ісландського "Акурейрі" (5:1) у відборі Ліги конференцій.

"Реал" та "Валенсія": що відомо

• "Реал" після перемоги над "Валенсією" займає друге місце у чемпіонаті Іспанії. У 13 матчах турніру команда здобула 32 очки.
  • "Валенсія" у матчі з "вершковими" зазнала п'ятої поразки у сезоні та має після 13 поєдинків 18 очок.
  • Відновлення чемпіонату Іспанії після міжнародної паузи "Валенсія" зіграє проти "Сельти" у суботу, 25 листопада, а "Реал" наступного дня зустрінеться з "Кадісом".