Ольга Харлан виборола ювілейну медаль на етапах Кубка світу з фехтування: "срібло" в Алжирі

. Ольга Харлан на етапі Кубка світу в Алжирі. Фото: FIE

У фіналі українка поступилася лідерці світового рейтингу Сарі Бальцер.

Українська шаблістка Ольга Харлан виборола "срібло" на етапі Кубка світу з фехтування в Алжирі. Після п'яти перемог у турнірній сітці олімпійська чемпіонка поступилася у фіналі француженці Сарі Бальцер.

Етап в Алжирі відкривав сезон Кубка світу з фехтування на шаблях. До заявки збірної України пройшли 14 спортсменів, чотири з яких стартували в жіночому особистому турнірі.

Як виступила Ольга Харлан?

• Стартувала в статусі восьмої сіяної з перемоги над японкою Шигомі Фукушимою — 15:7.
  • У своїй другій сутичці перемогла Саусен Будіаф з Алжиру, триразову призерку командного Євро в складі Франції.
  • На шляху до вісімки найсильніших залишила поза турніром дев'яту сіяну іспанку Селію Перес Куенку — 15:11.
  • Гарантувала собі медаль після впевненої перемоги над першою сіяною американкою Татьяною Назлимов з рахунком 15:9.
  • У півфіналі суперницею Харлан стала чинна віцечемпіонка світу, Деспіна Георгіаду з Греції. Перемога українки — 15:12.
  • Єдиної поразки на турнірі українці завдала олімпійська віцечемпіонка Токіо в командному турнірі та лідерка світового рейтингу, француженка Сара Бальцер — 11:15.

Ольга Харлан виборола "срібло" першого етапу Кубка світу з фехтування
"Золота" сутичка між Харлан і Бальцер. Фото: FIE

Що означає нагорода Ольги Харлан?

• Перша медаль України на змаганнях Кубка світу в сезоні 2023/24.
  • Восьме "срібло" Ольги Харлан на рівні Кубка світу в кар'єрі. І перше — від етапу в Афінах у березні 2023 року.
  • 30-та медаль Харлан на етапах Кубка світу. 13 разів шаблістка здобула на цьому рівні "золото" (востаннє — 2019 року).
  • Ольга Харлан провела свій другий поспіль медальний турнір після тріумфу на жовтневому "сателіті" в Стамбулі.

Як виступили інші українки?

• Олена Кравацька поступилася на старті основної сітки сьомій сіяній іспанці Лючії Мартін-Португес — 11:15.
  • Юлія Бакастова стартувала з перемоги над кореянкою Со Йон Юн (15:14). Проте в наступному раунді поступилася майбутній чемпіонці та кривдниці Ольги Харлан, француженці Сарі Бальцер.
  • Аліна Комащук у першій відбірковій сутичці поступилася співвітчизниці Олені Кравацькій з рахунком 10:15.

Кубок світу з фехтування: що відомо?

• У суботу, 11 листопада, на алжирському етапі визначаться призери особистого чоловічого турніру. В основній сітці стартують українці Андрій Ягодка та Юрій Цап.
  • Жіночий командний турнір в Алжирі за участю Ольги Харлан відбудеться в неділю, 12 листопада. Українки пропускатимуть перше коло і стартують із сутички проти Греції.
  • 10 листопада сезон Кубка світу стартує для шпажистів і рапіристів — етапами в італійському Леньяно, швейцарському Берні й турецькому Стамбулі відповідно. Склад збірної України — за посиланням.