Результати жеребкування Підсумкового турніру WTA-2023: хто з ким зіграє на груповому етапі

Результати жеребкування Підсумкового турніру WTA-2023: хто з ким зіграє на груповому етапі

Результати жеребкування Підсумкового турніру WTA-2023: хто з ким зіграє на груповому етапі
Іга Швьонтек. Фото: AP Photos

Чотири найкращі тенісистки вийдуть у півфінал.

Відбулось жеребкування групового етапу Підсумкового турніру WTA 2023 року. Вісім фіналісток сезону розділили на дві групи по чотири учасниці.

Цьогорічний Підсумковий турнір WTA відбудеться у мексиканському Канкуні з 29 жовтня до 5 листопада. Участь у змаганнях візьмуть вісім найкращих гравчинь за підсумком сезону.

На Підсумковому турнірі-2023 виступлять Аріна Сабалєнка, Іга Швьонтек, Коко Гофф, Єлена Рибакіна, Джессіка Пегула, Маркета Вондроушова, Онс Жабер та Марія Саккарі. Остання замінила чешку Кароліну Мухову, яка знялась з турніру через травму.

За результатами жеребкування тенісисток розділили на дві групи: Bacalar та Chetumal. У першу потрапила лідерка світового рейтингу Аріна Сабалєнка, у другу — експерша ракетка світу та чотириразова переможниця турнірів Грендслем Іга Швьонтек.

Результати жеребкування Підсумкового турніру WTA

  • Група Bacalar: Аріна Сабалєнка (перша сіяна), Єлена Рибакіна (Казахстан, 4), Джессіка Пегула (США, 5), Марія Саккарі (Греція, 8)
  • Група Chetumal: Іга Швьонтек (Польща, 2), Коко Гофф (США, 3), Онс Жабер (Туніс, 6), Маркета Вондроушова (Чехія, 7)

Кожна із тенісисток проведе три гри на груповому етапі. Перший матч турніру відбудеться у ніч проти понеділка, 30 жовтня: Єлена Рибакіна та Джессіка Пегула почнуть очний поєдинок опівночі за київським часом.

По дві найкращі тенісистки з двох груп продовжать змагання у півфіналах. Фінал турніру запланований на 5 листопада.

Підсумковий турнір WTA: що відомо

  • Чемпіонкою Підсумкового турніру у 2022 році стала француженка Каролін Гарсія, яка у нинішньому сезоні не змогла кваліфікуватись у топ-8.
  • Жодна з цьогорічних фіналісток раніше не вигравала Підсумковий турнір. Дебютантками WTA Finals у 2023 році стали Єлена Рибакіна та Маркета Вондроушова.
  • Третій рік поспіль жодна з українок не відібралася на Підсумковий турнір. Єдиний раз Україна перемагала на Підсумковому турнірі WTA в 2018 році: тоді чемпіонкою стала Еліна Світоліна. А у 2019-му вона зіграла у фіналі, де програла Ешлі Барті.
  • Коко Гофф та Джессіка Пегула зіграють на Підсумковому турнірі як в одиночній жіночій сітці, так і в парній.
На початок