"Вкрали фінал". Анжеліка Терлюга після протесту суперниці програла півфінал ЧС з карате. Спершу бій виграла українка

"Вкрали фінал". Анжеліка Терлюга після протесту суперниці програла півфінал ЧС з карате. Спершу бій виграла українка

"Вкрали фінал". Анжеліка Терлюга після протесту суперниці програла півфінал ЧС з карате. Спершу бій виграла українка
Анжеліка Терлюга. Фото: Федерація карате України

Що сталося у сутичці між Терлюгою та олімпійською чемпіонкою Горановою?

Анжеліка Терлюга програла півфінал ЧС-2023 після протесту з боку збірної Болгарії. Про це повідомляє Федерація карате України.

За путівку до фіналу Терлюга зійшлася в сутичці з олімпійською чемпіонкою Івет Горановою. Представниця Болгарії перемагала українку на двох попередніх чемпіонатах світу, а також фіналу Олімпіади-2020 в Токіо.

Результативна сутичка спершу завершилася перемогою Терлюги — 14:11. Анжеліка вперше гарантувала собі медалі світової першості й забезпечила першу нагороду для України на світовій першості в Будапешті.

Результат півфіналу згодом вирішили переглянути. Рішенням суддів каратистки повернулися на татамі й визначили нову переможницю.

Чому результат півфіналу переглянули?

  • ФКУ пояснює, що Болгарія подала протест на результат півфіналу. Причина — на арені під час сутички не працювало табло.
  • Видання Inside the Games передає, що судді помилково затримали сутичку на 20 секунд.
  • Судді повернули бій на позначку в 1:17 хвилини. Та відновили перевагу Горанової в рахунку — 5:4.
  • Болгарська каратистка після "рестарту" довела сутичку до перемоги з рахунком 6:4 та пройшла до "золотого" фіналу. Терлюга натомість змагатиметься за "бронзу".
"У нас вкрали фінал. [...] Нагадує [ЧС-2014] і бій Горуни з японцем", — додали у ФКУ, посилаючись на інцидент, коли суддівська колегія визначила японця Рюїчі Тані переможцем у сутичці з бронзовим медалістом Станіславом Горуною.

Що означає новий результат півфіналу?

  • Україна має три "бронзових" фінали після змагань у жіночій категорії до 55 кг. Окрім Терлюги, на третє місце претендуватимуть Валерій Чоботар (84 кг) і Андрій Заплітний (75 кг).
  • Терлюга втретє поспіль поступається на чемпіонатах світу саме Горановій. У 2018 році болгарка перемагала Анжеліку в першому раунді, у 2021-му — в третьому.
  • ЧС-2023 залишається найуспішнішим у кар'єрі Анжеліки Терлюги. Досі на цьому рівні українка не проходила далі третього раунду (2016, 2021).
  • "Бронзовий" фінал Терлюги відбудеться в суботу, 28 жовтня.
На початок