Російських та білоруських каратистів допустили на ЧС-2023 у нейтральному статусі

Російських та білоруських каратистів допустили на ЧС-2023 у нейтральному статусі

Російських та білоруських каратистів допустили на ЧС-2023 у нейтральному статусі
. Російські каратистки. Фото: WKF

На турнірі виступлять 20 спортсменів з Росії та Білорусі.

Світова федерація карате (WKF) допустила на чемпіонат світу-2023 спортсменів з Росії та Білорусі. Вони виступлять у нейтральному статусі.

У заявку на чемпіонат світу потрапили 20 російських та білоруських спортсменів. Турнір розпочнеться у вівторок, 24 жовтня, в столиці Угорщини Будапешті. На ньому планує виступити й Україна.

WKF у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну у 2022 році відсторонила каратистів з Росії та Білорусі. У березні Міжнародний олімпійський комітет рекомендував допустити російських та білоруських атлетів до змагань у нейтральному статусі.

У перелік учасників ЧС-2023 з карате росіяни та білоруси увійшли лише за чотири дні до старту турніру. На світовій першості виступлять 12 росіян та вісім білорусів.

Учасники ЧС-2023 з карате з Росії та Білорусі

Росія: Ахмед Ахмедов (до 67 кг), Едуард Гаспарян (до 84 кг), Анна Чернишова (до 55 кг), Анастасія Чупіна (до 61 кг), Єлизавета Григор'єва (до 50 кг), Суніта Халімова (68+ кг), Константін Коковуров (84+ кг), Анна Кудрявцева (до 68 кг), Юрік Оганнісян (до 60 кг), Ернест Шарафутдінов (до 75 кг), Анна Щербіна (ката), Константін Сутягін (ката).

Білорусь: Мікіта Кірієвіч (до 84 кг), Марія Азарава (до 61 кг), Вероніка Баравік (ката), Аляксєй Фурик (ката), Олег Мельохін (до 60 кг), Девід Нгуєн (до 75 кг), Ольга Романюк (до 68 кг), Аляксєй Водчиц (84+ кг).

Президент Української федерації карате Іван Дутчак у коментарі Суспільне Спорт заявляв, що Україна буде оскаржувати можливий допуск росіян та білорусів до ЧС-2023 з карате, проте бойкотувати турнір не збирається.

Україна на чемпіонаті світу з карате: що відомо

  • Україна на ЧС-2023 з карате буде представлена 22 спортсменами, які змагатимуться у 15 категоріях.
  • На попередній світовій першості 2021 року у Дубаї Україна здобула три медалі (срібло виборола Аніта Серьогіна, а Галина Мельник та Катерина Крива – бронзу) та провела найуспішніший турнір в історії.
  • Загалом у межах чемпіонату світу з карате українські спортсмени вибороли сім медалей: дві срібні та п'ять бронзових.
На початок