АПЛ змінила процедуру взаємодії арбітрів з VAR після скандалу з незарахованим голом "Ліверпуля"

АПЛ змінила процедуру взаємодії арбітрів з VAR після скандалу з незарахованим голом "Ліверпуля"

АПЛ змінила процедуру взаємодії арбітрів з VAR після скандалу з незарахованим голом "Ліверпуля"
Саймон Гупер. Фото: AP Photos

Які зміни вніс суддівський орган Прем'єр-ліги.

Суддівський орган АПЛ Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) змінив процедуру взаємодії арбітрів з відеопомічниками (VAR) після скандалу у матчі "Тоттенгем" - "Ліверпуль". Про це повідомляє The Athletic.

У матчі "Тоттенгем" - "Ліверпуль" бригада арбітрів на чолі з Саймоном Гупером припустилася помилки, не зарахувавши гол вінгера мерсисайдців Луїса Діаса через офсайд. Після гри в АПЛ визнали помилку, а згодом виклали аудіо розмови між арбітрами VAR, у ході якої стало відомо, що причиною хиби став "людський фактор" та неможливість зупинки гри, яку було відновлено.

Головний тренер "Ліверпуля" Юрген Клопп припустив, що справедливим рішенням було б перегравання матчу. Втім, цей варіант АПЛ не розглядала. Однак PGMOL вніс деякі зміни у процедуру взаємодії головного арбітра з VAR.

Які зміни вніс суддівський орган АПЛ

  • Введено в дію новий протокол, спрямований на "підвищення чіткості спілкування" між рефері та командою VAR щодо рішень на полі.
  • Головний арбітр на VAR тепер повинен погодити результат перевірки епізоду разом з власним відеоасистентом, перш ніж повідомляти остаточне рішення головному арбітру на полі.
  • Окрім того, відеоасистентам нагадали, що, незважаючи на "потребу в ефективності прийняття рішень, це ніколи не повинно робитися за рахунок точності".

Новий протокол було впроваджено негайно, тобто починаючи з матчів Прем’єр-ліги, які відбулися на минулих вихідних.

Що відомо

  • Арбітри, які працювали на поєдинку "Тоттенгем" - "Ліверпуль", не отримали призначення на ігри восьмого туру АПЛ.
  • PGMOL разом із Прем’єр-лігою зобов’язалися регулярно випускати аудіо розмов головних арбітрів з VAR протягом цього сезону.
  • Матч "Тоттенгем" - "Ліверпуль" закінчився з рахунком 2:1. Переможним для лондонської команди став автогол захисника мерсисайдців Жоеля Матіпа.
На початок