ФІФА розглядає пом'якшення санкцій проти Росії та допуск її до міжнародних турнірів

ФІФА розглядає пом'якшення санкцій проти Росії та допуск її до міжнародних турнірів

ФІФА розглядає пом'якшення санкцій проти Росії та допуск її до міжнародних турнірів
Джанні Інфантіно. Фото: AP Photos

Рішення можуть прийняти у середу, 4 жовтня.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розглядає пом'якшення санкцій проти Росії. Про це повідомляє Sky News.

У відповідь на початок повномасштабного вторгення Росії в Україну у 2022 році ФІФА та УЄФА повністю відсторонили РФ від міжнародного футболу. Окрім цього, керівні органи заборонили на території країни матчі під своєю егідою та відібрали у неї важливі спортивні заходи, зокрема, фінал Ліги чемпіонів.

Однак наприкінці вересня 2023-го Союз європейських футбольних асоціацій частково зняв санкції проти російського футболу – допустив команди U17 до міжнародних змагань. Після хвилі невдоволення та заяв про бойкот в УЄФА навели приклад України, яка дозволила своїм спортсменам брати участь у турнірах, де російські та білоруські атлети представлені у нейтральному статусі.

Допуск російських команд U17 означає, що збірні Росії у цій віковій категорії мають право змагатися на континентальних першостях. Відтак, можуть заявлятися на Євро, який є відбірковим турніром на чемпіонат світу, турнір під егідою ФІФА.

Рішення про зняття санкцій проти Росії ФІФА може прийняти під час засідання Ради організації, яке відбудеться у середу, 4 жовтня. За інформацією Sky News, міжнародна федерація дозволить російським командам грати на чемпіонаті світу U17, якщо вони пройдуть кваліфікацію.

Одним з турнірів, де російські збірні можуть кваліфікуватися на світову першість стане Євро-2024 серед дівчат, яке відбудеться у травні наступного року. Натомість серед юнаків чемпіонат світу пройде у грудні – його учасники уже визначені.

Відсторонення Росії у футболі: що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство в європейській федерації та перейти до Азії. Зрештою РФС відмовився від цього кроку.
  • На початку вересня УЄФА вперше за півтора року призначив російську бригаду арбітрів на міжнародний матч – на поєдинок Вірменії та Казахстану у жіночій Лізі націй.
  • УЄФА не позбавляє Росію очок у таблиці коефіцієнтів. Попри відсутність російських клубів у єврокубках Союз начисляє мінімальний показник за попередні п'ять років.
На початок