"Всі боялися, що їх перевірять". Регіональні змагання в Індії втратили половину учасників через допінг

"Всі боялися, що їх перевірять". Регіональні змагання в Індії втратили половину учасників через допінг

ЗМІ

Що відбувалося на окружних змаганнях в індійському Делі.

Місцеві змагання в індійському Делі спричинили міжнародний скандал у легкій атлетиці. Ситуацію на місцевому окружному чемпіонаті описало у своєму матеріалі видання The Indian Express.

Регіональний окружний чемпіонат Делі з легкої атлетики тривав 23-26 вересня. В останній день фіналів у вівторок, 26-го числа, на змагання завітали представники Національного антидопінгового агентства (NADA).

За даними медіа, офіцери NADA прибули на місце проведення змагань після того, як у мережі поширили відео із місцевої вбиральні, заповненої використаними шприцами.

Що сталося після прибуття антидопінгових функціонерів

Число всіх учасників змагань скоротилося удвічі. Так, на фінал з бігу на 100 метрів серед чоловіків вийшов лише один спортсмен, Лаліт Кумар.

"Дуже чекав, аби позмагатися проти найкращих спортсменів, але ніхто не прийшов, — розповідає Кумар. — Усі боялися, що їх перевірять [на допінг]".

"Я вперше бачив змагання зі 100-метрівки лише з одним учасником. Тільки-но прибули офіційні особи NADA, число учасників скоротилося до 50 відсотків", — зізнався виданню один з посадовців.

Деякі з учасників не прийшли на вручення нагород, аби не зіткнутися з тестами на допінг. А в жіночому турнірі з бігу з перешкодами учасниця продовжувала бігти, щоб уникнути представників NADA.

"В трекових дисциплінах у нас по вісім фіналістів, але прийшли лише по три або чотири. Такий стан речей. В юніорському бігу з перешкодами дівчина продовжила бігти після фінішу. Офіцер з допінгового контролю мусив бігти за нею, аби взяти пробу", — розповів тренер з місця подій.

Лише один учасник вийшов і на змагання з метання молота серед юніорів у віковій категорії U16.

Того ж дня у місцевій вбиральні помітили порожні пакети з-під допінгових ін'єкцій, що містили рекомбінантний еритропоетин (EPO). Речовина сприяє підвищенню витривалості у спортсменів, але може зашкодити належному кровообігу в організмі.

Водночас агентство Reuters посилається на травневий звіт Всесвітнього антидопінгового агентства, в якому Індія посідає друге місце у світі за числом порушень антидопінгових правил. На першому місці — Росія.

Лише цього року, передає The Telegraph, через порушення антидопінгових правил від змагань відсторонили 45 індійських спортсменів. У різні роки місцеві атлети здавали позитивні тести на допінг під час Олімпійських ігор, Ігор Співдружності та Азійських ігор.

На початок