Президент Польщі оголосив про намір провести в країні літню Олімпіаду-2036

Президент Польщі оголосив про намір провести в країні літню Олімпіаду-2036

Президент Польщі оголосив про намір провести в країні літню Олімпіаду-2036
Делегація Польщі на відкритті Олімпіади-2020. Фото: AP Photos

За даними ЗМІ, змагання можуть відбутися у Варшаві.

Польща претендуватиме на проведення літніх Олімпійських ігор 2036 року. Відповідний анонс на пресконференції в місті Закопане зробив президент країни Анджей Дуда, передає агентство Reuters.

Календар літніх Олімпійських ігор вже розписано до 2032 року. Після змагань у Парижі наступного року їх прийматимуть американський Лос-Анджелес (2028) та австралійський Брісбен (2032).

Вакантною залишається зимова Олімпіада-2030. Її господарів Міжнародний олімпійський комітет визначить на засіданні в липні 2024 року, перед стартом літніх Ігор у Парижі.

Що відомо про заявку Польщі

Польща претендуватиме на Олімпіаду після успішного проведення Європейських ігор-2023 — міжнародних змагань, які об'єднали в Кракові та Малопольському воєводстві більше шести тисяч атлетів у 29 видах спорту.

"Хочу оголосити, що після консультацій з Національним олімпійським комітетом Польщі, міністром спорту та урядом, нашою метою та наміром є розпочати підготовку до організації літніх Олімпійських ігор у 2036 році", — наводить слова Дуди видання TVP.

Офіційно свій інтерес до проведення Олімпіади-2036 вже висловлювали в Мексиці, Туреччині та Індонезії. Також очікується, що до числа претендентів згодом можуть приєднатися Індія з Угорщиною.

Польське медіа Interia передає, що Польща розглядає можливість проведення Ігор у столиці країни Варшаві.

"Вважаю, не існує жодного заходу в світі, який ми не можемо організувати природнім чином. Маємо цьму достатньо доказів, як-от Європейські ігри", — розповів виданню міністр спорту Каміл Бортничук.

"Ми також ведемо діалог щодо організації літньої або зимової Універсіади в Польщі. Цього року ми провели рекордне число заходів світового та європейського рівня. І наступного року перевершимо цей показник".

Польща
Європейські ігри-2023 у Польщі. НОК України

Підтверджені заявки на проведення Олімпіади-2036

  • Польща
  • Туреччина
  • Індонезія
  • Мексика

Де проходитимуть наступні Олімпійські ігри?

  • 2024 (літні): Париж (Франція)
  • 2026 (зимові): Мілан (Італія)
  • 2028 (літні): Лос-Анджелес (США)
  • 2030 (зимові): не визначено
  • 2032 (літні): Брісбен (Австралія)
На початок