Команда Формули-1 вперше за п'ять років залучила до тестових заїздів гонщицю: що про це відомо

Команда Формули-1 вперше за п'ять років залучила до тестових заїздів гонщицю: що про це відомо

Команда Формули-1 вперше за п'ять років залучила до тестових заїздів гонщицю: що про це відомо
Джессіка Гокінс у боліді "Астон Мартін". Фото: "Астон Мартін"

Британка проїхала на боліді Формули-1 26 кіл в Угорщині.

Колишня гонщиця W SeriesЖіночий формульний турнір, який у 2022 році був закритий після трьох сезонів через відсутність фінансової підтримки. Джессіка Гокінс стала першою жінкою-пілотом за майже п'ять років, яка тестувала болід Формули-1. Про це повідомила команда "Астон Мартін".

Минулого тижня Гокінс проїхала 26 кіл на трасі "Хунгароринг" у Будапешті. Британка їздила на AMR21, гоночному боліді "Астон Мартін" 2021 року. На заїздах Гокінс змінював бразильський тест-пілот та запасний команди Феліпе Другович.

Востаннє жінка-пілот за кермом боліда Формули-1 їздила у жовтні 2018 року. Тоді колумбійська гонщиця Тетяна Кальдерон на трасі "Ерманос Родрігес" у Мехіко тестувала автомобіль "Заубер" – нинішня команда "Альфа Ромео".

Після тестових заїздів Гокінс розповіла, що заїзди на боліді "Астон Мартін" в Угорщині стали результатом складного шляху. Британка зазначила, що своїм прикладом хоче надихнути інших жінок здійснювати свої мрії.

"Я втратила багато крові, поту і сліз, щоб потрапити сюди. Ніщо не зрівняється з прискоренням і гальмуванням боліда Формули-1. Подивившись на результати, справді пишаюся своєю продуктивністю", – сказала Гокінс.

"Керувати AMR21 стало для мене мрією, яку давно хотіла втілити у життя. Я продовжуватиму прагнути більшого, і в цьому процесі хочу надихнути інших жінок і дати їм зрозуміти, що вони повинні йти за мрією, якою б вона не була".

Гокінс – 28-річна британська чемпіонка з картингу. До 2022 року Джессіка змагалася у жіночому формульному турнірі, де двічі посідала 11-е місце та одного разу ставала дев'ятою. Частиною "Астон Мартін" гонщиця стала у 2021 році у статусі амбасадорки. Наразі британка готується до старту у жіночому турнірі, до якого з наступного сезону доєднаються 10 команд Формули-1.

Гонщиці у Формулі-1: що відомо

  • Востаннє у Формулі-1 пілотеса брала участь у Гран-прі у 1976 році, коли Лелла Ломбарді змагалася на етапі в Австрії. Італійська гонщиця залишається єдиною жінкою-пілотом, що набирала очки у Ф1.
  • Загалом на рівні Формули-1 змагалися дві гонщиці. Окрім Ломбарді, на цьому рівні виступала Марія Тереза ​​де Філіппіс.
  • За оцінками керівників жіночої формульної серії, може знадобитися десять років, щоб залучити гонщицю до Формули-1.
На початок