"Бубки для нас не існує". Ярослава Магучіх розкритикувала колишнього президента НОК України

"Бубки для нас не існує". Ярослава Магучіх розкритикувала колишнього президента НОК України

"Бубки для нас не існує". Ярослава Магучіх розкритикувала колишнього президента НОК України
Ярослава Магучіх. Фото: AP Photos

Що сказала україська легкоатлетка норвезькому медіа NRK.

Чемпіонка світу та переможниця Діамантової ліги зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх виступила з критикою колишнього президента НОК України Сергія Бубки. Українську легкоатлетку цитує норвезьке медіа NRK.

Бубка пішов з посади президента НОК наприкінці 2022 року, перебуваючи за кордоном, куди виїхав як біженець з початком повномасштабного вторгення Росії в Україну. Як очільник національного олімпійського комітету функціонер неодноразово зазнавав критики через недостатньо жорстку позицію щодо РФ.

Ба більше, влітку 2023 року з'явилася інформація від проєкту Bihus.info, що компанія Сергія Бубки та його брата Василя мала бізнес на окупованих територіях України. Олімпійський чемпіон 1988-го зі стрибків з жердиною все заперечив та через кілька місяців назвав її спланованою кампанією.

Попри контроверсійну інформацію на батьківщині Бубку включили до Зали слави Діамантової ліги. Це рішення було прийнято перед етапом у Брюсселі, який передував фіналу сезону-2023 головного комерційного змагання з легкої атлетики в американському Юджині – обидва виграла Ярослава Магучіх.

У статусі чинної чемпіонки світу зі стрибків у висоту та дворазової переможниці Діамантової ліги Магучіх у коментарі норвезькій національній громадській телерадіомовній організації виступила з критикою Сергія Бубки. Окрім цього, легкоатлетка розповіла про участь у змаганнях на тлі війни Росії в Україні.

"Це дивно, тому що я дуже пишаюся Бубкою як спортсменом, адже це автор багатьох світових рекордів. Але він не подобається мені як людина, тому що на початку війни не мав позиції. Для всіх нас, спортсменів, Бубки зараз не існує. Це жахливо, адже він довгий час був президентом Олімпійського комітету [в Україні], але він зробив свій вибір".

"Автовокзал [у Дніпрі], який знаходиться поруч із вокзалом, розбомбили того самого дня, коли мої батьки мали їхати потягом до Будапешта. Важко залишатися зосередженою, але після року війни я стала сильнішою і краще готовою. Знаю, що повинна продовжувати змагатися, тому що так можу говорити про те, що війна не закінчилася, і представляти Україну", – сказала Ярослава Магучіх.

Сергій Бубка: що відомо

  • У 1988 році виграв Олімпіаду в Сеулі. З 1994-го по 2020 рік був автором актуального світового рекорду зі стрибків з жердиною.
  • З 2015-го по 2023 рік Бубка обіймав посаду старшого віцепрезидента World Athletics, керівної світової організації з легкої атлетики.
  • Бубка досі є членом МОК і входить до правління Міжнародного олімпійського комітету.

Хто така Ярослава Магучіх

  • Ярослава Магучіх – 22-річна українська стрибунка у висоту.
  • Бронзова призерка Олімпіади-2020, де показала результат 2.00 метра.
  • На відкритому повітрі Магучіх стала чемпіонкою Європи у 2022 році, здобувала "срібло" на ЧС-2019 та ЧС-2022, а також стала чемпіонкою світу у 2023-му.
  • У 2023 році Магучіх стала чемпіонкою Європи в приміщенні з результатом 1.98 м. Її особистий рекорд зимового сезону 2023 року – 2.02 м на турнірі у Меці.
  • За підсумками сезону 2023 року Магучіх вдруге поспіль увійшла до переліку претендентів на звання найкращої спортсменки року за версією European Athletics.
На початок