Європейський боксерський союз продовжив заборону на участь у змаганнях представникам Росії

Європейський боксерський союз продовжив заборону на участь у змаганнях представникам Росії

Європейський боксерський союз продовжив заборону на участь у змаганнях представникам Росії
Російські боксери Ігор Міхалкін та Сєргєй Ковальов. Фото: AP Photos

Організація залишила в силі рішення, яке прийняла з початком повномасштабного вторгнення Росії.

Європейський боксерський союз (EBU) продовжив відсторонення представників Росії від змагань під егідою організації. Відповідне рішення прийняли члени Ради директорів EBU, засідання якої відбулося у Парижі.

У березні 2022 року EBU відсторонила на невизначений термін росіян та білорусів від змагань під своєю егідою у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Відтак, представники Росії та Білорусі були виключені з рейтингів та не мали права проводити бої, які ліцензувала організація.

Міжнародний олімпійський комітет у березні 2023 року рекомендував спортивним федераціям допустити до міжнародних турнірів росіян у нейтральному статусі. Однак керівництво EBU заявляло, що не поновлюватиме статус представників Росії та Білорусі, допоки в Україні триває війна.

На засіданні Ради директорів, яке відбулося у суботу, 23 вересня, у Парижі, керівництво EBU продовжило санкції проти російських та білоруських боксерів та офіційних осіб. Про це написала віцепрезидентка Ліги професійного боксу України Аліна Шатернікова.

"Моє звернення до членів [Ради директорів] EBU було, як завжди, чітким та зрозумілим кожному, хто поважає мир та безпеку світу: жодних компромісів щодо боксерів, тренерів, суддів з Росії та Білорусі, збереження статусу-кво, тобто боксери виключені з європейського рейтингу, жоден EBU титул не розігрується на території країн-агресорів, російські та білоруські судді, ліцензовані EBU, не запрошуються на змагання".

"Президент EBU Пітер Штукі додав, що у питанні ізоляції російських і білоруських спортсменів, функціонерів не може бути жодних компромісів, доки в Україні триває війна. Всі члени Ради директорів EBU одноголосно підтримали збереження повного пакету санкцій", – написала Шатернікова на своїй сторінці у Facebook.

Відсторонення росіян у боксі: що відомо

  • Восени 2022 року IBA стала першою великою міжнародною федерацією, що повністю поновила Росію та Білорусь у правах на тлі війни в Україні. Це призвело до масового бойкоту турнірів з боку України, США та країн Європи.
  • Всесвітня боксерська асоціація (WBA) у грудні 2022 року відновила у своїх рейтингах російських та білоруських боксерів.
  • Україна навесні 2023-го бойкотувала чемпіонати світу з боксу серед чоловіків та жінок через допуск туди атлетів з Росії та Білорусі.
На початок