"Програма мінімум - виконана". Вікторія Ус - про здобуття олімпійської ліцензії та виступ на ЧС-2023

"Програма мінімум - виконана". Вікторія Ус - про здобуття олімпійської ліцензії та виступ на ЧС-2023

Ексклюзивно
"Програма мінімум - виконана". Вікторія Ус - про здобуття олімпійської ліцензії та виступ на ЧС-2023
Вікторія Ус. Фото: НОК України

Ексклюзивний коментар веслувальниці для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті світу-2023 з веслувального слалому, що триває у Лондоні, Україна завоювала ліцензію на Олімпійські ігри-2024. Путівку до Парижа здобула Вікторія Ус.

Визначальним для кваліфікації на Олімпіаду став півфінал змагань каное-одиночок у жінок. Ус стала єдиною українкою серед 30 учасниць та подолала дистанцію за 117.58 секунди — це 13-й найкращий результат. До фіналу Вікторія не пробилася, але завдяки потраплянню двох британок у топ-12 (квоту отримала лише одна з них), українка здобула одну з олімпійських ліцензій турніру.

Таким чином, Україна отримала першу ліцензію на Олімпіаду-2024 у веслувальному слаломі та 32-гу — в усіх видах спорту.

Після виступу Вікторія Ус дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт. Українка розповіла про підготовку до чемпіонату світу, оцінила свій результат, а також поділилась емоціями від здобуття олімпійської ліцензії.

  • Про підготовку до ЧС-2023

"Чемпіонат світу – це головний старт сезону, тут беруться ліцензії [на Олімпійські ігри-2024]. Ми до нього готувалися, звісно. Приїжджали сюди на збори декілька разів для того, щоб обкатати канал. Канал цей олімпійський, тут проводилися Олімпійські ігри у 2012 році. Він важкий функціонально, технічно важкий, але дуже крутий і на ньому отримуєш багато задоволення".

"Насправді чемпіонат світу – це дуже стресові змагання, починаючи від першого дня, від кваліфікації, тому що всі готувалися до нього, всі дуже сильні, рівень неймовірний. Якщо чесно, я навіть не знала, скільки у нас розігруються ліцензії, намагалася на цьому не зосереджуватися. Тому що я змагаюся в усіх трьох дисциплінах, усі три дисципліни - олімпійські".
  • Про свій виступ у каное-одиночці

"Звісно, хотілося потрапити у фінал. Я припустилася дуже грубої помилки наприкінці траси, поверталася, втратила десь 6 секунд. Цього не вистачило для того, щоб потрапити у топ-10, закінчила з 13-м місцем. Однак є ліцензія, це тішить".

  • Про здобуття ліцензії на ОІ-2024

"Я розуміла, що в мене є шанс взяти ліцензію одразу, тому я повністю концентрувалася на гонці. Коли я вже закінчила свою гонку, я не знала, чи я взяла ліцензію. Вийшовши на берег, мені сказали, що так, у тебе є ліцензія. Класно, я задоволена, тому що програма мінімум - виконана, але дуже було шкода, що трішки не вистачило до фіналу, щоб поборотися за медалі".

"Я раділа, звісно, за ліцензію. Класно, бо робота мінімум - виконана. Завтра я вже буду змагатися без цього тягаря. Проте, я була трішки розчарована, тому що помилка була, місце нескладне, але я її припустилася, втратила багато часу і не потрапила у фінал. Хоча до цього спроба була просто супер".
  • Про наступні змагання на ЧС-2023

"Завтра буде байдарка і післязавтра каяк-крос [слалом]. Я вже не можу боротися за ліцензії [на Олімпійські ігри-2024], але я можу виступати в усіх класах. Вже все, вже ніхто не зможе тут взяти [ліцензію на Олімпійські ігри-2024], хіба що у наступному році у каяк-кросі, там будуть розігруватися три ліцензії серед тих, хто ще немає жодної. Одна людина може взяти максимум одну ліцензію, на інші вона не претендує. Тож у наступному році у Празі буде Кубок світу, там будуть розігруватися три ліцензії у кожному класі. Дивлячись на те, як я їхала півфінальну спробу, це була спроба на фінал, можливо навіть на медалі, але не вистачило. Тому завтра у байдарці завдання реалізувати себе".

  • Про нові човни

"Два човни я собі вже купила за останні кілька місяців. Може щось зміниться. Я поміняла на нові після Європейських ігор. На чемпіонаті світу змагаюся вже на нових. Але так, як я тренуюся і їжджу, то треба до Парижа сподіватися на ще один новий човен, бо вони довго не живуть".

  • Про майбутні старти

"У нас буде чемпіонат України з 12 жовтня, Миколаївська область, село Мигія, річка Південний Буг. Я планую на нього приїхати, якщо встигну, тому що після чемпіонату світу у нас ще Кубок світу, який триватиме до 8 жовтня".

Що відомо

  • Олімпійська ліцензія у слаломі є неіменною — представляти Україну на турнірі за нею може будь-яка спортсменка на вибір федерації.
  • На Олімпіаді 2016 року Вікторія Ус пройшла до півфіналу в байдарці-одиночці, а 2020-го в Токіо фінішувала в топ-8 на байдарці та каное. Україна в цьому виді спорту олімпійських нагород не здобувала.
  • Ус - семиразова призерка етапів Кубка світу зі слалому на байдарках, каное та каяк-кросу, чемпіонка Європейських ігор-2023 з каяк-кросу.
На початок