"Майже забрала життя". Учасник Тур де Франс завершив велокар'єру після автомобільної аварії

"Майже забрала життя". Учасник Тур де Франс завершив велокар'єру після автомобільної аварії

"Майже забрала життя". Учасник Тур де Франс завершив велокар'єру після автомобільної аварії
Натан Ван Хойдонк на Тур де Франс-2023. Фото: AP Photos

Лише в липні 27-річний Нейтан Ван Хойдонк вперше подолав усю дистанцію "Великої петлі".

Професійний велогонщик команди Jumbo-Visma Натан Ван Хойдонк був змушений завершити спортивну кар'єру після нещодавньої автомобільної аварії. Про це йдеться на офіційному сайті нідерландського колективу.

У вересні 27-річний Ван Хойдонк потрапив до шпиталю внаслідок ДТП. Спортсмен перебував за кермом й втратив контроль над автівкою через проблеми із серцем — ЗМІ повідомляли, що той пережив інфаркт.

Зрештою, Jumbo-Visma повідомили, що Ван Хойдонк залишив лікарню в задовільному стані зі встановленим дефібрилятором. Але не зможе продовжити свою велокар'єру через аномалію серцевого м'яза, що "майже забрала його життя".

"Я усвідомлюю, що мені надзвичайно пощастило. Все могло скластися інакше, якби я не отримав належну допомогу так оперативно. Зараз зі мною все гаразд, але ще доведеться змиритися з тим, що це означає кінець моєї професійної кар'єри", — пояснив бельгієць.

"Тепер я сконцентруюся на відновленні та майбутньому батьківстві. Все гаразд з [дружиною] Алісією та її вагітністю — це зараз дуже допомагає".

Лише влітку 2023 року Ван Хойдонк вперше в кар'єрі подолав Тур де Франс. На легендарній багатоденці він допоміг лідеру Jumbo-Visma Йонасу Вінгегору вдруге поспіль стати чемпіоном, а сам фінішував 93-м у загальному заліку.

Натан Ван Хойдонк: як пройшла кар'єра велогонщика

  • Виступи на професійному рівні бельгієць розпочав у 2014 році в складі команди Bissell Development Team.
  • У 2015-му став чемпіоном Бельгії серед молоді в шосейних велоперегонах.
  • Приєднався до Jumbo-Visma в сезоні-2021. Того ж року фінішував у топ-10 класичної домашньої одноденки Гент — Вевельґем.
  • Стартував на чотирьох шосейних Грандтурах (один не завершив — Тур де Франс 2022 року). Найкращий особистий результат у загальному заліку продемонстрував на Вуельті-2021 — 82-ге місце.
На початок