Волейбол: чемпіонат Європи

Волейбол: чемпіонат Європи

"Для українського волейболу це успіх". Угіс Крастіньш підбив підсумки під виступами на Євро та участі у чвертьфіналі

"Для українського волейболу це успіх". Угіс Крастіньш підбив підсумки під виступами на Євро та участі у чвертьфіналі

Ексклюзивно
"Для українського волейболу це успіх". Угіс Крастіньш підбив підсумки під виступами на Євро та участі у чвертьфіналі
Угіс Крастіньш. Фото: CEV

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України з волейболу для Суспільне Спорт.

Збірна України з волейболу завершила виступи на чемпіонаті Європи. У чвертьфіналі українці зазнали поразки від команди Словенії - 1:3.

Україна вдруге на турнірі грала проти Словенії. Уперше це сталося на старті групової стадії: українці також програли 1:3, після чого поступилися і в двох наступних матчах - Хорватії та Болгарії.

Проте Україна у групі повернулася в гру: здобула дві перемоги, а згодом і вибила з турніру Португалію у плей-оф. І хоча проти Словенії у чвертьфіналі українці програли з аналогічним рахунком, однак двічі поступалися супернику на "більше-менше".

Після завершення матчу проти Словенії головний тренер збірної України Угіс Крастіньш дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів, що стало причиною поразки та загалом оцінив прогрес команди по ходу турніру.

  • Про гру проти Словенії

"На початку вони гарно прочитали нашу гру, у нас не виходило розігнатися. Складалося враження, що вони на два кроки вперед нас читають. Зробив заміни з двох причин: щоб ті, хто у запасі, змогли подивитися [на гру] з боку. І щоб ті, хто виходить, змогли потрапити у ритм гри".

"У першій партії це не вийшло, а ось у другій вийшло - почали виправляти власні ж помилки у нападі. Багато чого почало виходити. Але коли граєш зі Словенією на "більше-менше", вони дуже добре тримають у напрузі та грають за таких умов. Вони взагалі жодного очка не віддавали. Змогли нас зламати".

"У третій партії проти таких команд, як Словенія, важливо мати агресивну подачу. Без неї - без варіантів, бо відсоток нападу з ідеальним прийомом у них кращий. Тому нам потрібно було відтиснути їх від сітки. Певним чином у нас це виходило, і коли у нас це виходило, то могли будувати блок та захист. Четверта партія - так, гарно вели, але кінцівка... Напевно, вони десь на своєму досвіді змусили нас прийняти не найкращі рішення".

  • Про заблоковані атаки Іллі Ковальова словенськими волейболістами

"У них дуже сильний блок. Там два гравці, у яких він не такий сильний, намагалися по максимуму це використати. А у нападі вони дуже добре теж проти нього змогли впоратися, маєм визнати".

  • Про висновки від Євро
"Позитивні. Ми розпочали повільно, у нас мало що виходило, але потім росли по результату та грі. Навіть зараз взяти - останні три партії, рахунок за великим рахунком рівний. Гідно грали. Для українського волейболу, думаю, цей успіх. Не потрібно звикати до перемог, вони не так просто виходять".
  • Про Щурова як заміну Терьоменка

"Так, звісно, відсутність кожного має значення. Для Влада, кожна з цих ігор - новий крок у кар'єрі, бо він ніколи на цьому рівні грав. Але він добре витримував цей стрес, грав та показував свою гру".

  • Про олімпійський кваліфікаційний турнір

"У Ріо-де-Жанейро будуть непросто. Туди їдуть і європейські команди - з топ-16 чемпіонату Європи, плюс бразильці, кубинці, іранці. У Північній Америці чемпіонат - Куба була у топ-4, може навіть у медалях. Іранці - так само, там дуже високого рівня турнір".

Усі результати України на турнірах з волейболу у 2023 році

  • Золота Євроліга: фінал;
  • Кубок претендентів: "бронза";
  • Чемпіонат Європи: чвертьфінал;
  • Олімпійський кваліфікаційний турнір: відбудеться з 30 вересня до 8 жовтня.
На початок