23 компенсовані хвилини та консультації з VAR телефоном. У чемпіонаті Португалії стався скандал через роботу суддів

23 компенсовані хвилини та консультації з VAR телефоном. У чемпіонаті Португалії стався скандал через роботу суддів

До ліги надійшла скарга на порушення законів гри з боку арбітрів.

"Порту" вперше втратив очки в новому сезоні чемпіонату Португалії. У четвертому турі чинні віцечемпіони Прімейри лише на останніх хвилинах врятували нічию з "Ароукою" — 1:1.

Нічий рахунок 0:0 зберігався на табло до 83-ї хвилини, коли перший гол організували гравці "Ароуки". Відтоді у матчі розгорнувся драматичний фінал, що врешті призвів до протесту з боку фаворитів.

Що сталося в матчі "Порту" — "Ароука"

  • На останній хвилині основного часу головний арбітр Мігель Ногейра поставив пенальті у ворота "Ароуки" за ймовірний фол у штрафному майданчику. Проте асистенти VAR порадили очільнику суддівської бригади самостійно переглянути епізод на повторі.
  • На той час у матчі вже розпочався відлік 17 компенсованих хвилин. Ногейра відійшов до екрану VAR, але не мав зв'язку з асистентами — головному арбітру через технічні проблеми довелося використовувати мобільний телефон у безпрецендентому для футболу епізоді.
  • Зрештою, Ногейра вирішив скасувати пенальті для "Порту". Господарі продовжили атакувати "Ароуку" і згодом заробили інший 11-метровий. Але на 15-й компенсованій хвилині бразилець Галену з позначки не переграв воротаря — попереду залишалися гості!
  • Врятувати нічию "Порту" вдалося на 19-й компенсованій хвилині. Тоді інший бразильський легіонер команди Еванілсон замкнув простріл від партнера та здобув для своєї команди одне залікове очко — 1:1.
  • Матч закінчився лише на 23-й компенсованій хвилині — "Ароука" перервала серію з трьох поспіль перемог "Порту" на старті чемпіонату.

Як відреагували на інцидент з VAR у "Порту"

Клуб виступив з офіційною заявою, в якій вимагав скасування результату матчу через неправомірні дії арбітра, називавши їх "порушеннями правил гри".

"«Порту» подав протест до делегатів ліги з метою анулювання результату гри з «Араукою». Таке рішення ухвалено через дії арбітра, після його телефонного дзвінка й без доступу до зображень епізоду з пенальті, призначеному за фол на Мегді Таремі".

"Дії Мігеля Норейри є порушеннями правил та законів гри, що потенційно мали значний вплив на підсумок матчу".

На початок