В організації зосереджуються на швидкому відновленні гри.
Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не планує вводити аномальну кількість компенсованого часу, яка була на чоловічому ЧС-2022 та жіночому ЧС-2023. Про це розповіли в УЄФА, представників якого цитує Reuters.
На останніх чемпіонатах світу з футболу серед жінок і чоловіків арбітри використовували аномальну кількість компенсованого часу. Після деяких випадків, як-от у матчі Англія - Іран, в якому компенсували 24 хвилини, ФІФА пояснила це бажанням збільшити чистий ігровий час.
Натомість в Англії перед стартом нового сезону суддям рекомендується додатково компенсувати час, який був витрачений на безпосереднє святкування голів, заміни чи травми. Це призвело до того, що більшість матчів тривають щонайменше 100 хвилин.
Нові рекомендації суддям викликали негативну реакцію у Міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів (FIFPRO) та багатьох гравців. Зокрема, півзахисник "Манчестер Сіті" Кевін Де Брейне та захисник "Манчестер Юнайтед" Рафаель Варан розкритикували новий підхід, адже він збільшує навантаження й без того насиченого сезону.
Однак в УЄФА не планують використовувати підхід ФІФА та АПЛ до єврокубкових матчів. Ба більше, директор професійного футболу Звонімір Бобан назвав його "абсурдним".
"Це абсолютний абсурд. Що стосується добробуту гравців, то це якась маленька трагедія або велика трагедія, тому що ми додаємо 12, 13, 14 хвилин. Коли ти граєш 60, 65 хвилин — я можу говорити зі свого досвіду, особливо як півзахисник — коли ти втомлюєшся, останні 30 хвилин гри складно грати. А потім хтось приходить і додає ще 15 хвилин. Як часто ми критично говорили про календар і велику кількість матчів. Ми не слухаємо гравців і тренерів... Це божевілля. Це занадто багато, тому ми не будемо цього робити. Наші керівні принципи інші", – сказав журналістам у Монако Бобан.
Думку колишнього півзахисника "Мілану" та збірної Хорватії підтримав голова суддівського корпусу УЄФА Роберто Розетті. Італієць зазначив, що організація спрямована на те, щоб швидше відновлювати гру, а не збільшувати кількість компенсованого часу.
"Є щось важливіше, ніж точність компенсованого часу. Чому люди так люблять Лігу чемпіонів? Тому що це інтенсивно, це цікаво, гравці ніколи не зупиняються. Ми рекомендуємо нашим суддям пришвидшити відновлення гри замість того, щоб зосереджуватися на компенсованому часі", – зазначив Розетті.
Компенсований час у футболі: що відомо
- У фіналі чоловічого чемпіонату світу 2022 року, в якому зіграли Аргентина та Франція, рефері Шимон Марциняк компенсував 11 хвилин до двох таймів.
- До фіналу Ліги чемпіонів-2023 між "Інтером" та "Манчестер Сіті" той-таки Марциняк компенсував сім хвилин.
- Натомість у фіналі жіночого чемпіонату світу-2023 збірні Англії та Іспанії переграли в двох таймах 17 хвилин.