Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

Сергій Супрун здобув третю медаль України на літньому ЧС-2023 з біатлону: "срібло" в суперспринті юніорів

Сергій Супрун здобув третю медаль України на літньому ЧС-2023 з біатлону: "срібло" в суперспринті юніорів

Сергій Супрун здобув третю медаль України на літньому ЧС-2023 з біатлону: "срібло" в суперспринті юніорів
Сергій Супрун на ЧС-2023. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Одразу три українці ввійшли до топ-5.

У словацькому Брезно-Осрбліє триває літній чемпіонат світу-2023 з біатлону. Програму першого змагального дня закривав суперспринт серед юніорів.

Вже перша гонка чемпіонату принесла збірній Україні одразу дві нагороди. Подвійний подіум зі "сріблом" та "бронзою" у суперспринті юніорок забезпечили Олександра Меркушина та Олена Городна відповідно.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор літнього чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться трансляції дорослих гонок наживо на сайті Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного.

У змаганнях серед хлопців Україну представляли одразу шестеро біатлоністів. Всі українці виходили на кваліфікаційний старт, до фіналу ж проходили спортсменки з відбіркового топ-30.

Як пройшов суперспринт серед юніорів

 • Всі шестеро українців пройшли до фіналу за підсумками кваліфікації. Найкращим у відборі став Богдан Борковський: з "нулями" на двох вогневих рубежах він показав другий найкращий час, позаду лише хорвата Матії Леговича.
 • Утім, у фіналі Борковський заробив два кола штрафу вже на стартовій "лежці" й покидав рубіж на межі проміжної топ-20. Натомість чисто відпрацювали Степан Кінаш та Віталій Мандзин, у топ-10 також вибігав зі стрільбища Сергій Супрун.
 • Вирішальними для Супруна стали дві заключні "стійки", на яких він припустився сумарно однієї помилки. На заключний відрізок Сергій вибігав першим, у компанії лише поляка Яна Гуньки.
 • Врешті саме Гунька показав найкращу швидкість ходом на шляху до "золота". Супрун за цим показником був лише десятим, але зберіг на фініші друге місце — поляку він програв 9.8 секунди.
 • Кінаш з чотирма хибами став четвертим. А Мандзин, найшвидший українець на останньому колі, піднявся із сьомого на п'яте місце.
 • Решта українців фінішували поза топ-20. Борковський показав 21-й найкращий час, а Єгор Макаренко та Михайло Хміль розділили 23-24 місця.

ЧС-2023. Суперспринт (юніори) — фінал

 1. Ян Гунька (Польща, 1+2+0+1) 21:19.2 хвилини
 2. Сергій Супрун (Україна, 1+1+0+1) +9.8
 3. Матія Легович (Хорватія, 0+1+0+3) +10.8
 4. Степан Кінаш (Україна, 0+1+1+2) +22.0
 5. Віталій Мандзин (Україна, 0+3+0+1) +26.4
 6. Конрад Бадач (Польща, 0+2+0+1) +27.9

...

 • 21. Богдан Борковський (Україна, 2+1+2+4) +2:00.6
 • 23. Єгор Макаренко (Україна, 1+2+3+1) +2:20.1
 • 24. Михайло Хміль (Україна, 3+0+3+2) +2:23.3

Літній чемпіонат світу з біатлону: що відомо

 • Цьогорічна світова першість з літнього біатлону стала дебютною для Сергія Супруна, учасника минулого сезону юніорського Кубка IBU.
 • У другий змагальний день суперспринти пробіжать дорослі збірні серед чоловіків та жінок. Першою стартує жіноча кваліфікація — об 11:00 за київським часом.
 • Всього до закінчення чемпіонату 27 серпня у Словаччині розіграють 12 комплектів нагород серед дорослих та юніорів. Україна представлена на турнірі в складі 24 біатлоністів.
На початок