Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

Марина Бех-Романчук з першої спроби пройшла до фіналу жіночого потрійного стрибка на ЧС-2023

Марина Бех-Романчук з першої спроби пройшла до фіналу жіночого потрійного стрибка на ЧС-2023

Марина Бех-Романчук з першої спроби пройшла до фіналу жіночого потрійного стрибка на ЧС-2023
Марина Бех-Романчук. Фото: Getty Images

Марія Сіней подолати кваліфікацію не змогла.

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук пройшла до фіналу жіночого потрійного стрибка на чемпіонаті світу, що триває у Будапешті.

Кваліфікація жіночого потрійного стрибка проходила у вечірній сесії 5-го змагального дня ЧС-2023. У ній взяли участь дві українки: крім Бех-Романчук, на рівні чемпіонату світу дебютувала Марія Сіней.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

Для Марини Бех-Романчук кваліфікація у потрійному стрибку стала другою на ЧС-2023. Перед цим вона намагалася відібратися до фіналу у стрибках у довжину, однак через три заступи туди не потрапила.

Загалом ж Бех-Романчук вдруге у кар'єрі виступала у потрійному стрибку на чемпіонаті світу. Попередній виступ на ЧС-2022 українка завершила на 11-му місці.

Як виступили українки у кваліфікації потрійного стрибка?

 • Формат кваліфікації передбачав, що спортсменки мали пройти або виконавши норматив - 14.30 метра, або ж за добором. Загалом до фіналу проходили 12 найкращих легкоатлеток.
 • Марина Бех-Романчук з першої ж спроби виконала кваліфікаційний норматив - показала результат 14.55 метра. Тож наступні дві спроби українці вже не знадобилися - вона достроково закінчила кваліфікацію, відібравшись до фіналу.
 • Натомість Сіней розпочала кваліфікацію із заступу. Однак мала ще дві спроби для того, щоб показати необхідний результат для успішної кваліфікації.
 • У другій спробі Сіней стрибнула на 13.38 метра. До "рятівного" 12-го місця, на якому йшла представниця Ямайки Акелія Сміт, українку відділяли 57 (!) сантиметрів.
 • Пройти до фіналу Сіней так і не змогла. В останній спробі вона показала результат - 13.09 метра і не потрапила до топ-12.

До фіналу жіночого потрійного стрибка пройшли 12 легкоатлеток. З них вісім виконали кваліфікаційний норматив.

Усі фіналістки жіночого потрійного стрибка

 • За нормативом: Шанейка Ріккетс, Кімберлі Вільямс (обидві - Ямайка), Теа Лафон (Домініканська республіка), Юлімар Рохас (Венесуела), Марина Бех-Романчук (Україна), Лейла Перес Ернандес, Льядагміс Повеа (обидві - Куба), Кетура Орджі (США)
 • За добором: Оттавія Честонаро, Дарія Деркач (обидві - Італія), Жасмін Мур, Торі Франклін (обидві - США)

Фінал у жіночому потрійному стрибку відбудеться у п'ятницю, 25 серпня.

Марина Бех-Романчук: що відомо

 • Почала змагатися у потрійному стрибку з 2022 року, перед цим її основним видом були стрибки у довжину.
 • У 2022-му Бех-Романчук стала чемпіонкою Європи у потрійному стрибку з результатом 15.02 метра.
 • У 2023-му Бех-Романчук здобула три медалі етапів Діамантової ліги у потрійному стрибку. А також стала чемпіонкою Європейських ігор.
 • Після етапу Діамантової ліги у Стокгольмі Бех-Романчук припустила можливість "концентрації" уваги саме на виступах у потрійному стрибку.
На початок