Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині: результати українців

Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині: результати українців

Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині: результати українців
Юлія Джима та Дмитро Підручний на City Biathlon-2023. Фото Дмитра Євенка

На старт вийшли Штурла Легрейд, Тар'єй Бьо та Ліза Віттоцці, серед інших.

У німецькому Вісбадені відбулася біатлонна гонка City Biathlon за участю провідних біатлоністів світу. Україну в чоловічому й жіночому стартах представляли Дмитро Підручний та Юлія Джима відповідно.

Виставковий захід проводили вперше за два роки. У 2021-му чоловічу гонку виграв норвезький п'ятиразовий олімпійський чемпіон Йоганнес Бьо, жіночу — чотириразова чемпіонка світу Доротея Вірер.

На старти 2023 року заявилися по дев'ять біатлоністів. Серед чоловіків також стартували другий номер цьогорічного Кубка світу Штурла Легрейд, триразовий олімпійський чемпіон Тар'єй Бьо та лідер шведської збірної Мартін Понсілуома, у жінок — лідерки Італії Доротея Вірер та Ліза Віттоці, дворазова олімпійська чемпіонка зі Швеції Ганна Еберг та інші.

Чоловіча й жіноча дев'ятки спершу мали пробігти кваліфікацію, що визначала порядок старту головних масстартів змагального дня неділі, 13 серпня.

Як пройшли гонки

Чоловіки

 • Чоловічу кваліфікацію виграв норвежець Легрейд. На фініші він був на 4.1 секунди швидшим за Фаб'єна Клода з Франції, а Підручний показав сьомий найкращий час.
 • Вирішальну гонку Легрейд виграв зі ще більшим відривом у 7.2 секунди. Другим став німець Роман Реєс, а трійку на подіумі з відставанням у понад 19 секунд замкнув швед Понсілуома.
 • Підручний завершив змагальний день на восьмій сходинці. У гонці він випередив лише бельгійця Флорана Клода, фінішувавши за 2:16 хвилини після Легрейда з 14 використаними запасними патронами на шести рубежах.

Результат

 1. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+3) 25:19.7 хвилини
 2. Роман Реєс (Німеччина, 0+8) +7.2
 3. Тар'єй Бьо (Норвегія, 2+7) +19.1
 4. Мартін Понсілуома (Швеція, 2+8) +30.6
 5. Ніклас Гартвег (Швейцарія, 1+8) +41.5
 6. Бенедикт Долль (Німеччина, 1+11) +49.1
 7. Фаб'єн Клод (Франція, 4+12) +1:14.8
 8. Дмитро Підручний (Україна, 2+12) +2:16.6
 9. Флоран Клод (Бельгія, 2+10) +2:16.9

Жінки

 • Жіночу кваліфікацію виграла італійка Ліза Вітоцці, якій Юлія Джима на фініші програла понад 40 секунд — сьоме місце українки.
 • На шести рубежах основної гонки лідерка української збірної використала сім запасних патронів. Чемпіонці Вітоцці вистачило трьох — вона першою перетнула фінішну лінію з переконливим відривом у понад 45 секунд від господарки змагань Анни Вайдель.
 • Джима завершила змагальний день восьмою з майже трьома хвилинами відставання. На фініші вона випередила лише австрійку Анну Гандлер, що використала на стрільбі одразу 15 запасних патронів.

Результат

 1. Ліза Вітоцці (Італія, 0+3) 27:18.2 хвилини
 2. Анна Вайдель (Німеччина, 0+6) +45.3
 3. Лу Жанмонно (Франція, 1+9) +1:00.8
 4. Доротея Вірер (Італія, 0+6) +1:05.8
 5. Ганна Еберг (Швеція, 1+6) +1:47.5
 6. Ганна Кебінгер (Німеччина, 1+9) +1:56.9
 7. Ваннеса Фойгт (Німеччина, 2+11) +2:48.8
 8. Юлія Джима (Україна, 0+7) +2:58.6
 9. Анна Гандлер (Австрія, 2+13) +3:13.5
Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині: результати українців
Юлія Джима у Вісбадені. Юлія Джима. Фото: Суспільне Спорт

Прощальна гонка зірок

 • Окремо у Вісбадені провели старт для відомих біатлоністок, що завершили кар'єру в сезоні 2023/24.
 • На старт вийшли титуловані Деніз Геррманн-Вік, Франціска Гільдебранд, Ванесса Гінц та норвежка Тіріл Екгофф. До них доєдналася віцечемпіонка світу-2020 в жіночій естафеті, інша господарка змагань Каролін Горхлер.
 • Символічну гонку з п'яти учасниць виграла Гінц — 16:48.3 хвилини. Всі учасниці фінішували із символічним відривом в одну секунду.
 • Марте-Олсбю Ройселанн, що планувала взяти участь, не змагалася через вагітність — норвежка очікує на першу дитину.

Змішана молодіжна гонка

 • Інший українець Віталій Мандзин взяв участь у змішаній естафеті, де його партнеркою в старті з шести тандемів стала німкеня Емі Фаб'єнн Дункель.
 • Мандзин ризикував пропустити змагання через падіння на тренуванні. 20-річному біатлоністові внаслідок інциденту наклали шість швів.
 • Зрештою, пара Дункель-Мандзина посіла на турнірі друге місце. Перемогою вони поступилися лише місцевій парі Шарлотт Галлбронер та Фабіана Каскеля.
Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині: результати українців
Віталій Мандзин у Вісбадені. Суспільне Спорт

Що відомо

 • Виставкові старти у Вісбадені передували літньому чемпіонату світу з біатлону, що 24 серпня стартує в словацькому Брезно-Осрблі.
 • Від початку серпня Підручний також узяв участь у виставкових змаганнях норвезького фестивалю Blink, де зупинився на стадії чвертьфіналу.
 • Основний біатлонний сезон стартує першим етапом Кубка світу в шведському Естерсунді. 25 листопада змагальний рік відкриють змішані естафети.
На початок