Україна вперше в історії вийшла до півфіналу на Євро з пляжного волейболу: як це сталося

Україна вперше в історії вийшла до півфіналу на Євро з пляжного волейболу: як це сталося

Україна вперше в історії вийшла до півфіналу на Євро з пляжного волейболу: як це сталося
Едуард Рєзнік. Фото: CEV

І має можливість поборотися за історичну медаль на турнірі.

Україна вперше буде представлена у півфіналі чемпіонату Європи з пляжного волейболу. До цієї стадії пройшла пара волейболістів Сергій Попов та Едуард Рєзнік.

Попов та Рєзнік - пара українських пляжних волейболістів, що виступають разом з листопада 2021 року. У 2022-му українці двічі доходили до фіналу турнірів з пляжного волейболу - в Лечче та Дубаї, але жодного разу не ставали переможцями.

Континентальна першість з пляжного волейболу стала для українців першою в кар'єрі, на якій вони грають у парі. Попов востаннє грав на Євро у 2021 році з Владиславом Ємельянчиком, де зазнав двох поразок у груповому раунді. А ось Рєзнік взагалі дебютував на цьому рівні.

Як Попов та Рєзнік дійшли до півфіналу Євро-2023?

  • На чемпіонаті Європи з пляжного волейболу Україна була представлена трьома парами: однією чоловічою та двома жіночими. До плей-оф пройшли дві - Попов та Рєзнік у чоловіків, а також Валентина Давидова та Євгенія Баєва у жінок, які припинили виступи в 1/8 фіналу.
  • Попов та Рєзнік перед чемпіонатом Європи отримали 13-й номер у рейтингу. На двох українські пляжні волейболісти мали 1900 очок.
  • У групі Попов та Рєзнік здобули дві перемоги та посіли перше місце в групі. Завдяки цьому результату вони пройшли до 1/8 фіналу.
  • У першому раунді плей-оф українські пляжні волейболісти у 3-сетовому матчі обіграли представників Швейцарії Квентіна Метраля та Іва Хауссенера.
  • За вихід до півфіналу Попов та Рєзнік мали поборотися з англійцями Хав'єром та Хоакіном Бельо. Та здобули перемогу у двох сетах: після розгрому у першому 21:9, у другому долю визначила лише різниця в два очки - 22:20.

Україна у півфіналі Євро з пляжного волейболу: що далі?

  • Півфінал Попова та Рєзніка на чемпіонаті Європи з пляжного волейболу - перший в історії України. Починаючи з 1993 року, коли відбулося дебютне Євро, українці жодного разу не доходили до цієї стадії.
  • У півфіналі на українську пару пляжних волейболістів очікує переможець норвезько-нідерландського протистояння Андерса Мола та Крістіана Сорума проти Леона Луїні і Йоріка Де Грота. Норвежці є найрейтинговішою командою чемпіонату Європи та бронзовими призерами минулої континентальної першості.
  • Півфінал за участі Попова та Рєзніка відбудеться у неділю, 6 серпня.
На початок