Ольга Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від МОК на Олімпіаду-2024

Ольга Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від МОК на Олімпіаду-2024

Ольга Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від МОК на Олімпіаду-2024
. Фото: AP Photos

Сталося це після скандалу з дискваліфікацією фехтувальниці на чемпіонаті світу.

Лідерка збірної України з фехтування Ольга Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від Міжнародного олімпійського комітету на Олімпіаду-2024. Відповідний лист президента МОК до Ольги опублікував міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Рішення про надання Харлан автоматичної кваліфікації на Олімпіаду-2024 було ухвалене після скандальної дискваліфікації, яку отримала спортсменка на чемпіонаті світу. Українська спортсменка перемогла нейтральну фехтувальницю з Росії Анну Смірнову, однак відмовилася від рукостискання з нею.

Дискваліфікація позбавила Харлан можливості продовжити виступи на чемпіонаті світу не лише в особистому, але й в командному турніру - її термін складає 60 днів. Україна подала апеляцію на рішення у Міжнародну федерацію фехтування, а згодом на рівні НОК звернулася до Міжнародного олімпійського комітету з метою посприяти скасуванню цього рішення.

У тексті листа вказано, що фехтувальниця отримає автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду-2024: у разі, якщо не зможе відібратися туди через відбіркову систему.

Лист МОК до Ольги Харлан
Лист МОК до Ольги Харлан. Фото: Facebook Вадима Гутцайта
"Враховуючи вашу унікальну ситуацію, МОК надасть додаткову квоту вам на Олімпіаду у Парижі, якщо ви не зможете відібратися у період, що залишився. Робимо цей унікальний виняток ще й через процеси, які тривають, ніяк не компенсують кваліфікаційні бали, які ви втратили через дискваліфікацію", - вказано у тексті листа.

Таким чином, кваліфікація Харлан означає, що вона виступить на п'ятій поспіль Олімпіаді. На перших трьох Олімпійських іграх Харлан здобула чотири медалі: "золото" та "срібло" (в командному турнірі) та дві "бронзи" (в особистому). Водночас, до командного турніру українська команда шаблісток ще має відібратися.

Загалом ліцензія Харлан - 22-а для України на Олімпіаду-2024. І перша саме у фехтуванні - жоден з представників у цьому виді спорту ще не мав можливості відібратися на Ігри-2024.

Усі ліцензії України на Олімпіаду-2024 (станом на 28 липня)

  • Легка атлетика – 6
  • Плавання – 6
  • Стрільба – 4
  • Стрибки у воду – 2
  • Бокс – 1
  • Сучасне п'ятиборство – 1
  • Фехтування – 1
  • Футбол – 1

Якими є принципи відбору на Олімпіаду-2024 у фехтуванні?

  • Відбір триває з 3 квітня до 1 квітня 2024 року, на турнірах FIE фехтувальники здобувають рейтингові очки. Відібратися на Олімпіаду можна за командним рейтингом, або за особистим (серед тих країн, хто не відібрався командою).
  • Ще по одному місцю на Олімпіаду-2024 на особистий турнір у кожному виді зброї буде розіграно на континентальних ліцензійних турнірах.
На початок