"Ілюзій не маємо". Президент федерації фехтування України - про скаргу на дискваліфікацію Харлан та "дивний" жереб на ЧС

"Ілюзій не маємо". Президент федерації фехтування України - про скаргу на дискваліфікацію Харлан та "дивний" жереб на ЧС

Ексклюзивно
"Ілюзій не маємо". Президент федерації фехтування України - про скаргу на дискваліфікацію Харлан та "дивний" жереб на ЧС
Ольга Харлан. Фото: FIE

Що сказав Михайло Ілляшев про скандал на чемпіонаті світу з фехтування.

Президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев відреагував на останні події, пов'язані з чемпіонатом світу з фехтування, що проходить в італійському Мілані. Про це очільник організації розповів в ефірі марафону "Суспільне Спротив".

Україна перед стартом чемпіонату світу мала обмежену заявку в особистих турнірах - через участь спортсменів з Росії та Білорусі під нейтральним прапором. Попри спроби заявитися, у день старту українські фехтувальники знімалися з турнірів, де були присутні російські та білоруські представники.

Однак одній з фехтувальниць все ж вдалося стартувати, попри наявність представниці Росії в суперницях. Лідерка збірної України Ольга Харлан виступила у плей-оф у жіночому турнірі з шаблі, де у першому раунді перемогла Анну Смірнову.

Попри перемогу, Харлан не продовжила виступи на чемпіонаті світу, отримавши чорну картку - через відмову "привітати" спортсменку після бою. І через виключення зі змагань взагалі отримала дискваліфікацію терміном на 60 днів.

Україна подала апеляцію на рішення про дискваліфікацію Харлан. Однак президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев звернув уваги й на інші "дивні" речі під час чемпіонату світу: жеребкування двічі зводило представників України саме з росіянами. І якщо Ігор Рейзлін у шпазі не вийшов на змагання через існуючий на той момент наказ Мінмолодіспорту, що забороняв участь атлетів проти росіян та білорусів, то Харлан, яка змагалася після зміни тексту документу, отримала у підсумку дискваліфікацію.

"Вплив [російської сторони] дуже великий, адже дуже багато років Міжнародну федерацію фехтування очолював Алішер Усманов, він був головним спонсором. Зараз же він не пішов у відставку, а «відійшов» від керівництва. Нинішній тимчасовий президентНаразі FIE очолює грек Еммануель Катсіадакіс був призначений із переліку тих, хто був його «побратимами», так би мовити, однодумцями, вони разом працювали".

"Я тільки вчора [26 липня] мав зустріч із цим тимчасовим президентом, обговорювали з ним, що відбувається, допуск «нейтральних» спортсменів, непрозорість цього допуску. Також говорили про «дивне» жеребкування, що одразу двоє провідних українських атлетів потрапили на двох «нейтральних». Це ж не з двох осіб був вибір. Це дуже дивно", - сказав очільник української федерації фехтування.

Також Ілляшев розповів, що після рішення про дискваліфікацію мав зустріч з керівником технічного директорату, намагаючись з'ясувати, хто ухвалив рішення щодо Харлан. За словами президента федерації фехтування України, той вів себе дуже емоційно, коли питання дійшло до жеребкування.

"Сьогодні, коли я приходив до технічного директорату, дізнавшись, що Ольга отримала чорну картку, я запитав, хто прийняв це рішення. Керівник директорату сказав, що він прийняв. Я перепитав, чи колегіально приймалось рішення, адже це колегіальний орган. Він це підтвердив. Попросив дати мені протокол, після чого він почав дуже агресивно реагувати, казати, що я його в чомусь підозрюю і що думаю, що він маніпулює. Коли ж я його запитав, чи це він – відповідальний за жеребкування, то він тоді вже зовсім перейшов на крик".

"Ми сподіваємось на позитивне рішення, але ілюзій щодо цього не маємо", - додав Ілляшев.

Дискваліфікація Ольги Харлан: останні новини

На початок