Україна припинить бойкот міжнародних змагань, де атлети з Росії чи Білорусі виступають у нейтральному статусі

Україна припинить бойкот міжнародних змагань, де атлети з Росії чи Білорусі виступають у нейтральному статусі

Україна припинить бойкот міжнародних змагань, де атлети з Росії чи Білорусі виступають у нейтральному статусі
Ольга Харлан. Фото: НФФУ

Попередній наказ був чинний з квітня.

Міністерство молоді та спорту України змінило текст наказу про заборону участі українським спортсменам у змаганнях, де присутні атлети з Росії чи Білорусі. Відповідний наказ опублікований на офіційному сайті Міністерства.

Тепер участь для українців заборонена лише у змаганнях, де виступають росіяни та білоруси «під своїми національними прапорами, та/або використовують національну символіку, та/або своїми публічними діями чи заявами висловлюють приналежність до Росії чи Білорусі».

Відповідно, участь українських спортсменів у міжнародних змаганнях, де виступають росіяни чи білоруси у нейтральному статусі – відтепер дозволена.

Про ймовірну зміну наказу про заборону змагатися міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт говорив кількома днями раніше. Він зазначав, що це може статися після того, як Росію та Білорусь не запросять на Олімпіаду-2024 у статусі країн.

Що відомо про наказ і заборону українцям змагатися з росіянами

Наказ міністерства молоді та спорту України був опублікований 13 квітня 2023 року. У ньому зазначалося, що українці не можуть змагатися на міжнародних стартах, де присутні атлети з Росії чи Білорусі у будь-якому статусі.

Той наказ було ухвалено для "виконання рішення Кабінету міністрів України". У березні МОК рекомендував міжнародним федераціям повернути росіян та білорусів у нейтральному статусі, Україна відреагувала наказом про бойкот.

За день після ухвалення наказу Матвій Бідний, заступник міністра молоді та спорту України, який його підписав, заявив, що він "створює певні умови, щоб захистити інтереси наших спортсменів".

За порушення наказу спортивні федерації в Україні могли позбавляти статусу національних.

Зрештою, наказ проіснував трохи більше трьох місяців – зміни від 26 липня 2024 року суттєво змінюють його.

Які змагання пропустила Україна через бойкот

  • Чемпіонат світу з дзюдо та кілька кваліфікаційних стартів на Олімпіаду-2024
  • Особистий чемпіонат Європи з фехтування та кілька кваліфікаційних стартів на Олімпіаду-2024
  • Старти з боротьби, змаганнях з шахів.
На початок