Футбол: чемпіонат Європи U21

Футбол: чемпіонат Європи U21

Визначилися усі учасники Олімпіади-2024 з футболу від Європи

Визначилися усі учасники Олімпіади-2024 з футболу від Європи

Визначилися усі учасники Олімпіади-2024 з футболу від Європи
Україна вийшла на Олімпіаду-2024 з футболу, фото: Getty Images

Вперше на турнірі зіграє команда України.

Визначилися усі учасники від Європи у футбольному турнірі на Олімпіаді-2024 серед чоловічих збірних. Останню путівку на турнір серед європейських команд здобула молодіжна збірна України.

Загалом учасниками Олімпіади-2024 з футболу стануть 16 збірних, чотири з яких представлятимуть Європу. Кваліфікація на турнір відбулася у межах молодіжного Євро-2023.

Здобути путівку у Париж-2024 не могли збірні Франції та Англії. Французи гарантували собі участь у статусі господарів Олімпійських ігор, натомість англійці не могли потрапити на турнір, адже в Олімпіаді бере участь збірна Великої Британії.

Відтак, на три кваліфікаційних місця від Європи претендували Грузія, Ізраїль, Португалія, Швейцарія, Іспанія та Україна – учасники плей-оф молодіжного чемпіонату Європи у Грузії та Румунії. Для того, щоб зберігати шанси на поїздку на Олімпіаду, командам потрібно було виходити у півфінал змагань.

Першими учасниками півфінальної стадії турніру стали Ізраїль та Іспанія, які у чвертьфіналі перемогли Грузію та Швейцарію відповідно. Третьою збірною могла стати Португалія, однак вона поступилася Англії, тому третій учасник міг визначитися у матчі Франція - Україна, однак лише у разі перемоги "синьо-жовтих". В іншому випадку, третю путівку розіграли б у поєдинку за п'яте місце між грузинами та українцями – найкращими за рейтингом збірними чвертьфіналу.

Підопічні Руслана Ротаня у зустрічі з французами здобули вольову перемогу з рахунком 3:1. Завдяки цьому результату Україна вперше в історії буде представлена у футбольному турнірі на Олімпійських іграх.

Молодіжна збірна України здобула останню, третю за ліком, путівку від Європи на Олімпіаду-2024. Після виходу "синьо-жовтих" на турнір у Парижі визначилися шість учасників футбольного турніру на Олімпійських іграх 2024 року.

Хто уже кваліфікувався до чоловічого футбольного турніру на Олімпіаді-2024

  • Європа: Франція, Ізраїль, Іспанія, Україна
  • Північна Америка: Домініканська Республіка та США.

Решта учасників Олімпіади-2024 визначиться за підсумками відбіркових турнірів.

  • Африка (3 учасники): молодіжний Кубок африканських націй – 8 липня 2023 року
  • Азія (3 учасники): молодіжний чемпіонат Азії – 3 травня 2024 року
  • Південна Америка (2 учасники): олімпійський кваліфікаційний турнір – дата невідома
  • Океанія (1 учасник): олімпійський кваліфікаційний турнір – 9 вересня 2023 року
  • Африка та Азія (1 учасник): плей-оф між четвертими збірними молодіжних чемпіонатів Африки та Азії – дата невідома

Олімпійський футбольний турнір: що відомо

  • Збірна України вперше в історії зіграє на Олімпіаді з футболу. Загалом це п'ятий командний турнір для збірних України на Олімпійських іграх.
  • Жіноча збірна України з футболу не претендує на Олімпіаду-2024 з футболу: представники від Європи на турнірі визначаються у межах дивізіону А жіночої Ліги націй.
  • Чинним переможцем Олімпіади з футболу серед чоловічих збірних є Бразилія, яка у Токіо-2020 перемогла у фіналі Іспанію.
На початок