18-річний нідерландський пілот Формули загинув унаслідок аварії в Спа

18-річний нідерландський пілот Формули загинув унаслідок аварії в Спа

18-річний нідерландський пілот Формули загинув унаслідок аварії в Спа
Ділано ван'т Гофф. Фото: MP Motorsport

Що сталося.

18-річний нідерландський гонщик Ділано ван'т Гофф загинув унаслідок аварії в гонці регіонального чемпіонату Європи з Формули, організованого компанією Alpine. Його загибель підтвердили в однойменній команді, що виступає у Формулі-1.

"Alpine глибоко засмучені смертю Ділано ван'т Гоффа після інциденту в другій гонці регіонального чемпіонату Європи з Формули на [треку] Спа-Франкоршам", — ідеться в заяві організації.

На трасі в Бельгії за складних погодніх умов, спричинених дощем, відбулася масштабна аварія за участю кількох болідів. Організатори зупинили гонку, після чого вона була достроково закінчена.

Ван'т Гофф виступав у змаганнях за нідерландську команду MP Motorsport. Після чотирьох етапів сезону-2023 посідав місце у топ-20 загального рейтингу чемпіонату.

"Ми спустошені втратою одного з наших найяскравіших нідерландських талантів, який додадав стільки енергії нашій команді впродовж років, коли він змагався за нас. Ділано був частиною нашої гоночної родини від моменту його дебюту в автоспорті з MP у 2021 році", — йдеться у заяві команди.

На смерть нідерландця відреагували у Формулі-1, яка виступила із заявою виконавчого директора серії Стефано Доменікалі.

"Дуже засмучені новинами про смерть Ділано ван'т Гоффа сьогодні на Спа-Франкоршам. Ділано помер, переслідуючи свою мрію сягнути вершини автоспорту".

Що відомо

  • Перший повний сезон у регіональному чемпіонаті Європи ван'т Гофф провів минулого року. Посів у загальному заліку підсумкове 19-те місце.
  • У серпні 2019 року на тому ж треку в Спа внаслідок аварії загинув 22-річний французький гонщик Формули-2 Антуан Юбер.
  • У регіональному чемпіонаті Європи з Формули від Alpine бере участь один український пілот — Олександр Патришев, що наразі посідає 27-ме місце в загальному заліку.
На початок