Європейські ігри

Європейські ігри

Олександр Хижняк здобув першу олімпійську ліцензію України з боксу та гарантував медаль Європейських ігор

Олександр Хижняк здобув першу олімпійську ліцензію України з боксу та гарантував медаль Європейських ігор

Олександр Хижняк здобув першу олімпійську ліцензію України з боксу та гарантував медаль Європейських ігор
Олександр Хижняк. Фото: ФБУ

У Польщі українець виграє щонайменше "бронзу".

Україна здобула ліцензію на Олімпійські ігри-2024 у боксі. Олександр Хижняк вийшов у півфінал Європейських ігор та гарантував собі медаль турніру у вазі 80 кг.

Українські боксери провели свої чвертьфінальні поєдинки на Європейських іграх-2023. На цій стадії турніру збірну представляли Хижняк і Анна Охрей.

27-річний Хижняк у Польщі виборює свою третю нагороду Європейських ігор у кар'єрі після "золота" 2019 року. До чвертьфіналу українець пройшов після переконливої перемоги над греком Міхаілом Цамалідісом — 5:0.

Як виступили українці у чвертьфіналах

Охрей на старті змагального дня не зуміла пройти Гізем Озер з Туреччини. Судді одностайно віддали Озер перемогу в кожному з трьох раундів — 5:0.

На Хижняка ж очікував бій з Келіном Кессіді, 25-річним представником Ірландії. Вже перший раунд судді роздільним рішенням порахували на користь суперника українця.

Натомість другий раунд залишився за Кессіді вже одностайно. Схилив поєдинок на свою користь Олександр у третьому раунді, коли активізувався й виборов підсумкову перемогу роздільним рішенням.

  • 60 кг: Анна Охрей (Україна) — Гізем Озер (Туреччина) 0:5
  • 80 кг: Келін Кесссіді (Ірландія) — Олександр Хижняк (Україна) 0:3

Що означає перемога Олександра Хижняка

  • Українець здобув ліцензію на Олімпіаду-2024 у Парижі — першу для збірної в цьому виді спорту. У категорії до 80 кг її отримували всі чотири півфіналісти.
  • Виходом до чвертьфіналу Хижняк гарантував собі щонайменше бронзову медаль Євроігор. Перемога в півфіналі принесе йому гарантоване "срібло", у фіналі — "золото".
  • Хижняк — єдиний з представників України, заявлених до 13 вагових категорій, що пройшов до півфіналу Європейських ігор.
  • Цієї стадії змагань Олександр незмінно дістається на Євроіграх: у 2015 році він здобув "бронзу" в категорії до 81 кг, у 2019-му — "золото" у вазі до 75 кг.

Хто такий Олександр Хижняк

  • 27-річний український боксер з Полтави.
  • Чемпіон світу та Європи 2017 року серед аматорів. Золотий призер Європейських ігор-2019 (та бронзовий — 2015-го).
  • Олімпійській віцечемпіон Токіо в середній вазі. Поступився "золотом" бразильцю Еберту Консейсау після контраверсійного нокауту в фінальному поєдинку.
  • Після "срібла" в Токіо вирішив залишитися в аматорах і не переходити до професійних виступів у боксі.
На початок