Європейські ігри

Європейські ігри

"Підтримка шалена". Україна здобула максимальний результат Європейських ігор за медалями у муай-тай: емоції чемпіонів

"Підтримка шалена". Україна здобула максимальний результат Європейських ігор за медалями у муай-тай: емоції чемпіонів

Ексклюзивно
"Підтримка шалена". Україна здобула максимальний результат Європейських ігор за медалями у муай-тай: емоції чемпіонів
Олег Приймачов, фото: Федерація муай тай України

Ексклюзивний коментар українських бійців муай-тай для Суспільне Спорт.

Збірна України з муай-тай виграла медальний залік у цьому виді спорту на Європейських іграх-2023. Загалом на турнірі українські бійці здобули шість нагород, три з них – "золото".

Медальний залік з муай-тай став третім для України на Європейських іграх-2023, який виграли легкоатлети. До цього українські спортсмени ставали першими у карате й веслування на байдарках і каное.

Переможцями у своїх вагових категоріях стали Ігор Любченко (67 кг), Олег Приймачов (до 81 кг) та Олександр Єфименко (71 кг). Завдяки успіху цих бійців "синьо-жовті" випередили у медальному заліку команду Туреччини, яка у Мисленицях, де проходили змагання з муай-тай, також виборола шість медалей, однак здобула на одне "золото" менше.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Після завершення виступів на Європейських іграх-2023 бійці муай-тай дали ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт. Українські легкоатлети розповіли про підготовку до змагань та підтримку глядачів на турнірі.

  • Ігор Любченко
"Нелегкий шлях проклали. Ці перемоги... Проводили дуже важкі збори в Таїланді, але ми це зробили, перемогли. Дуже важко було, але ми впоралися з цією задачею".

"Розумів, що буде нелегкій бій [у фіналі]. Я готувався та переміг. Різниця між Всесвітніми та Європейськими іграми? І там було складно по-своєму, і тут. На щастя, вийшло, і я переміг".

"Дивився [бій] з суперником [у фіналі], зустрічався з ним на попередніх змагань. Бився з ним, але в іншій ваговій категорії, та перемагав. Це моя друга зустріч з ним".

"Це перемога, перш за все, над собою. Що я це зробив. Дуже важко працював, і у мене вийшло".

  • Олег Приймачов

"Суперник досить непростий, бо він пройшов два складних поєдинки. Налаштовувався віддати всі сили, а там, хто сильніший, майстерність і воля до перемоги вирішать".

"Підтримка шалена. Чесно скажу - це все для них [вболівальників], щоб задовільнити їх, і вони отримали максимум емоцій та адреналіну. Бо для себе я вже в тайському боксі виграв по аматорам все, що можна було. Хоча Європейські ігри - перші, але подібні ігри такого гатунку - Всесвітні - я два рази вигравав. Тому зараз усе для рідної країни, вболівальників, рідних. І для наших Збройних сил, вважаю, що вони - справжні герої. Спортсмени виконують свої функції, улюблену справу життя, а люди там втрачають здоров'я та життя також".

"Це прапор підрозділу "Ардан", який належить до Головного управління розвідки, в якому також проходжу службу. Дякуючи командиру - людині, яка також близька до спорту, з тайським боксом, він мене відпустив, сказав, що у мене інша місія на два місяці - представити збірну, бо не кожен може це зробити. Зараз завершення змагань, побуду тиждень із сім'єю та повертаюся до хлопців у пункт постійної дислокації, виконувати місію далі".

"Підтримка шалена". Переможці з муай тай у складі збірної України – про Європейські ігри-2023
Олег Приймачов. Фото: Спортивний комітет України
  • Олександр Єфіменко

"По налаштуванню у мене нічого такого особисто немає. Виходжу на поєдинки з таким настроєм, що буде - те й буде. Не можеш передбачити, як піде поєдинок, як буде - так і буде".

"Суперник у фіналі? Зустрічався з ним два рази, це [на Європейських іграх-2023] був третій. Це моя третя перемога над ним. У принципі я його відчував, перебивав, тому для мене це було не дуже складно. Що означає ця нагорода? Вона займає одне з великих місць".

"Всесвітні ігри та Європейські? Всесвітні ігри, мені здається, на якийсь рівень вищі, ніж Європейські. Але й Європейські теж дуже складно".

"Підтримка? Дуже відчувалася підтримка наших людей, українців. Я їх чув дуже прекрасно, і це дуже мені допомогло. Бо коли ти б'єшся та чуєш "Україна" - не знаю навіть, як це сказати. Це дуже круто".

На початок