Європейські ігри

Європейські ігри

"Ці емоції дуже дорого коштують". Вікторія Ткачук – про Європейські ігри, відбір на Олімпіаду та підтримку з фронту

"Ці емоції дуже дорого коштують". Вікторія Ткачук – про Європейські ігри, відбір на Олімпіаду та підтримку з фронту

Ексклюзивно
"Ці емоції дуже дорого коштують". Вікторія Ткачук – про Європейські ігри, відбір на Олімпіаду та підтримку з фронту
Вікторія Ткачук. Фото: instagram.com/viktoriiatkachuk

Ексклюзивний коментар Суспільне Спорт.

Українська бігунка Вікторія Ткачук перемогла на дистанції 400 метрів із бар'єрами в другому дивізіоні Європейських ігор-2023, що тривають у польському Кракові. У межах Ігор тривають командні змагання з легкої атлетики, а медалі в особистій першості розіграють за підсумком трьох дивізіонів.

Ткачук наразі має найкращий час серед бігунок другого й третього дивізіонів – 55.87 секунди. Забіги в першому відбудуться в суботу, 24 чевня.

Після виступу українка поділилася враженнями від змагань із Суспільне Спорт.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Що сказала Вікторія Ткачук

  • Про результат на Європейських іграх

"Завданням мінімум було принести якомога більшу кількість балів для своєї команди, щоб ми перейшли в перший дивізіон. Воно виконано. Завдання технічні, які я ставила перед собою, також виконала до певної частини дистанції. Уже буду аналізувати з тренером далі, що не вийшло в другій половині, і працюватимемо на цим".

  • Про адаптацію до роботи з новим тренером Лораном МеуліНаставник рекордсменки Європи Фемке Бол.

"Змінила повністю підготовку цього року, і я ще в стані адаптації. Тобто фізично я в непоганій формі, але технічно – [у гіршій]. А ритм і технічна складова надважливі на нашій дистанції. Але задоволена, на якому етапі я зараз. Я розумію свої помилки, ми знаємо, над чим працювати й де є потенціал".

"Так склалися обставини, що ми не змогли з попереднім тренером [Массімо Матроне] співпрацювати офлайн. Це додавало складнощів у підготовці. Певні умови його нового контракту не дозволили працювати зі мною. Тому потрібно було міняти хід підготовки. Це не щось гірше або краще – це краще, аніж могло би бути. Аналізувати зможу тільки після завершення сезону".
  • Про відбір на Олімпійські ігри-2024

"Я вже на одних змаганнях пробігла по нормативуОлімпійський норматив у дисципліні Ткачук – 54.85 с., але в нас вони зараховуються з 1 липня. У мене є великі шанси проходити по рейтингу, тому що зараз я в топ-10. До Олімпіади ще цілий рік, і вікно відбору завершується аж наприкінці червня 2024-го. Тому працювати потрібно на кожному старті".

"Треба бігти набагато швидше, ніж норматив, щоб претендувати на хороше місце на Олімпіаді. Я вже побувала на двох Олімпіадах, знаю, які це емоції. Хочеться отримувати їх із гарними результатами. Ці емоції дуже дорого коштують, і заради них хочеться працювати ще більше, викладатися, щоб потім насолоджуватися тим моментом, заради якого готувалася, можливо, все життя".
  • Про плани після Європейських ігор

"У мене ще буде один або два старти, потім невеличка перерва. Зараз ми готуємося до чемпіонату світу, який пройде в серпні. Також боремося за очки в Діамантовій лізі, щоб потрапити до фінальної частини. Це також хороші бали для відбору на Олімпійські ігри".

  • Про підтримку братів

"Вони завжди просять скидувати їм відео, підтримують мене дзвінками й повідомленнями, наскільки це можливо. Один із них зараз на фронті на тому, найважчому, напрямку. Але він не падає духом і навіть старається мене звідти підтримувати. Дуже рада, що в нас є контакт, і сподіваюся його скоро побачити".

На початок