Європейські ігри

Європейські ігри

Україна з другим результатом відібралася до першого фіналу в артистичному плаванні на Європейських іграх-2023

Україна з другим результатом відібралася до першого фіналу в артистичному плаванні на Європейських іграх-2023

Україна з другим результатом відібралася до першого фіналу в артистичному плаванні на Європейських іграх-2023
Марина та Владислава Алексіїви. Фото: Getty Images

Першу путівку до фіналу здобули Марина та Владислава Алексіїви.

Збірна України відібралася до першого фіналу на Європейських іграх-2023, що тривають у польському Кракові. Це відбулося в артистичному плаванні, в якому змагання відкрила кваліфікація жіночих дуетів у довільній програмі. Україну в цій дисципліні представляють чинні віцечемпіонки світу в дуетах Марина та Владислава Алексіїви.

Загалом у цьому виді взяли участь 18 пар, які боролися за 12 місць у фіналі. Кожен виконував програму, за яку отримував бали за сумою двох компонентів: оцінок за виконання елементів і за артистичність.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Сестри Алексіїви кваліфікувалися до фіналу з другим результатом серед усіх учасниць. За свій виступ зі складністю 34.45 вони отримали 234.0022 бала: 140.6522 за елементи і 93.35 за артистичність.

Українки на майже 17 балів випередили ізраїльтянок Шеллі Бобріцкі й Аріель Нассі, яким на початку червня поступилися в Суперфіналі Кубка віту. Утім, Алексіївих обійшли чинні бронзові призерки чемпіонату світу, австрійки Анна-Марія та Ейріні-Марина Александрі, які виграли в "синьо-жовтих" понад 31 бал.

Артистичне плавання. Жіночі дуети: довільна програма. Кваліфікація (топ-3)

  1. Анна-Марія Александрі / Ейріні-Марина Александрі (Австрія) 265.1459
  2. Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва (Україна) 234.0022
  3. Шеллі Бобріцкі / Аріель Нассі (Ізраїль) 217.3688

Що відомо про артистичне плавання на Європейських іграх

  • Цього року Європейські ігри паралельно мають статус чемпіонату Європи з артистичного плавання.
  • На цих змаганнях розіграють першу ліцензію на Олімпійські ігри-2024 у Парижі. Її отримає найкращий жіночий дует за підсумком двох програм: довільної та технічної.
  • Артистичне плавання вдруге в історії представлене на Європейських іграх і цього року має найширшу програму та вперше має серед учасників чоловіків. Замість чотирьох комплектів нагород, як у 2015 році, буде розіграно вісім: у жіночих дуетах (технічна й довільна програми), змішаних дуетах (технічна й довільна) та командах (технічна, довільна, акробатична й довільна комбінація).
  • На Європейських іграх-2015 Україна виборола в артистичному плаванні три "бронзи": в дуеті, команді й командній комбінації.
На початок